125 let SDH Starý Jičín a netradiční soutěž

8V neděli 1.7.2007, sotva hodinu po skončení zásahu, se část naší jednotky a soutěžní družstvo vydalo do Starého Jičína, na oslavy 125 let založení místního SDH Vlčnov, spojené s netradiční soutěží.

SDH Starý Jičín se může pochlubit velmi hezkou, moderní a dobře vybavenou stanicí, byla postavena teprve před 4 roky. Místní jednotka je zařazena do kategorie JPO 3 a disponuje celkem solidní výbavou – CAS 25 L 101, převedeného v roce 2004 z HZS MsK Nový Jičín a DA 12 A 30. K oslavám 125 let založení připravili místní hasiči netradiční soutěž. Oproti klasické, podle pravidel požárního sportu, se na této soutěži používaly 3 savice, nádrž s vodou byla umístěna pod úrovní stroje, k zavodnění čerpadla se tedy musela použít vývěva a na základně nebylo dovoleno mít připraveno nářadí ke spojení (hadice musely být v kotoučích). Dopravní vedení tvořila jedna hadice „B“ a útočné klasicky 2 x 2 „C“. Naše družstvo, ač s takovým typem soutěže nepočítalo, obsadilo z 12 ti zúčastněných 8. místo. Pořádající SDH Starý Jičín obsadilo 3. místo. Po mužské kategorii proběhla soutěž mladších a starších žáků. Přejeme SDH Starý Jičín – Vlčnov hodně úspěchů v dalších letech.