Anketa Dobrovolní hasiči roku 2017

Je tomu již pět let, co jsme se poprvé přihlásili do tehdy nově vzniklé ankety Dobrovolní hasiči roku. Rok 2012 byl jedním z milníků v historii jednotky. Hasiči se přestěhovali po téměř 100 letech do nově zrekonstruované hasičské zbrojnice, ve které zaparkovala také „nová“ technika.

Od té doby uplynulo mnoho času a jednotka se posunula zase o kus dál. Jednotka SDH Kopřivnice je předurčena na zásahy spojené s výskytem nebezpečných látek a na dopravní nehody. V letošním roce také finišuje evropský projekt, na kterém jsme pracovali od podzimu roku 2015. Jeho výsledkem bude pořízení dvou kusů nové techniky v celkové hodnotě přes 10 mil. Kč – velkokapacitní cisterny a dopravního automobilu. Počtem zásahů se řadí kopřivničtí hasiči k nejvytíženějším dobrovolným jednotkám v kraji. V dlouhodobém průměrném počtu přes 200 zásahů za kalendářní rok se tak dostávají na hodnotu, kterou mají na kontě leckteré stanice  našich profesionálních kolegů.

I proto jsme se rozhodli po pěti letech opět přihlásit do ankety Dobrovolní hasiči roku. Stejně jako tehdy, je Česká republika rozdělena do pěti celků. Tři v oblasti Čech a dva na Moravě. Naše jednotka patří do oblasti sever Moravy, která zahrnuje Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj.

Přihlašování do ankety v kategoriích Jednotka a Sbor bylo zahájeno 28. dubna a ukončeno 15. července 2017. Z přihlášených účastníků vybírala odborná porota složená se zástupců Hasičského záchranného sboru, občanských sdružení působících na úseků požární ochrany a partnerů projektu pět finalistů pro každou oblast.

V oblasti severní Morava, v kategorii jednotka roku, byli nominováni:

• JSDH Bělkovice – Lašťany (Olomoucký kraj)
  • JSDH Kopřivnice (Moravskoslezský kraj)
  • JSDH Němčice nad Hanou (Olomoucký kraj)
  • JSDH Petrovice – Závada (Moravskoslezský kraj)
  • JSDH Studénka (Moravskoslezský kraj)

Potěšující je, že z pěti nominovaných jsou tři jednotky z našeho kraje a z těchto tří hned dvě z okresu Nový Jičín.

Hlasování na internetu

Hlasování formou SMS na telefonní číslo 900 77 06 ve tvaru:

HASICI JSM2

(Hlasovat je možno oběma způsoby. Jeden člověk tedy může udělit jeden hlas formou SMS a další hlas pomocí webového formuláře.)

Web ankety Dobrovolní hasiči roku