Běžný den

uvodCo se dělá, když se nic neděje? Přinášíme krátký pohled na běžný život u jednotky.

Včera (1.8.2007) jsme se věnovali, za „asistence“ zvídavých mladých hasičů, pravidelné preventivní údržbě a kontrole techniky. Provedením kontrolních úkonů si zároveň strojníci osvojují údržbu techniky, zejména „nové Tatry“. Provádí se běžná funkční kontrola vozidla (osvětlení, funkce výstražného zařízení, stavy provozních náplní, tlak v pneumatikách, funkce čerpadla, agregátů apod.) Mimo preventivní kontroly se např. na naši Avii postupně pracuje vlastními silami na opravě drobných šrámů, které se nasbíraly za 27 let služby. Byla opravena prorezivělá pravá stupačka do kabiny, zhotoveno nové zadní karosování na pravé straně nástavby a nyní se pracuje na dílčí opravě laku nástavby.