Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2012

201204041414_tatra-uvodZa první tři měsíce roku 2012 zasahovala jednotka hasičů města Kopřivnice celkem u 46 mimořádných událostí. Převážnou většinu z tohoto počtu tvořily zásahy spojené s různými druhy technické pomoci (34). Shodně, celkem čyřikrát, zasahovali hasiči u dopravních nehod a požárů, z nichž ke třem vyjeli během jediného dne.V sobotu 17. 3. 2012 byl první slunečný a teplý jarní den a podobně jako v minulém roce, tak i letos vzniklo během jednoho takového dne několik požárů v přírodním prostředí. Hasiči v Moravskoslezském kraji vyjížděli jen během soboty k 17-ti takovým požárům, vzniklých zpravidla z nedbalosti při pálení odpadu. JSDH Kopřivnice byla povolána před polednem k požáru porostu v obci Ženklava. O několik hodin později mířili hasiči k ohlášenému požáru bytu na ulici Osvoboditelů. Díky včasnému zpozorování a rychlému zásahu se požár potravin ponechaných bez dozoru na plotně obešel naštěstí bez větších škod. Těsně po příjezdu na základnu byli hasiči operačním střediskem vysláni znovu k požáru – tentokrát do obce Lichnov, kde hořel travní porost o rozloze cca 2ha. Během zásahu v Lichnově byl ohlášen další požár bytu v Kopřivnici, kde byly vyslány další jednotky dle poplachového plánu. V bytě byla při průzkumu nalezena osoba bez známek života, přivolaný lékař později konstatoval smrt…. Ještě týž den v noci hasiči zasahovali znovu, tentokrát u dopravní nehody na kruhovém objezdu v centru města. Při střetu dvou vozidel byly zraněny celkem 4 osoby.


Počet zásahů v 1. čtvrtletí: 46

Rozdělení podle druhu událostí:g1

– požár: 4

– technická pomoc: 34

– dopravní nehoda: 4

– únik nebezpečných látek: 1

– záchrana osob a zvířat: 0

– planý poplach: 3


Výpis jednotlivých událostí v roce 2012


Porovnání počtu a skladby událostí v 1. čtvrtletí v letech 2008 – 2012

2008: celkem událostí: 20

2009: celkem událostí: 28

2010: celkem událostí: 53

2011: celkem událostí: 37

2012: celkem událostí: 46

g2
Stranou nezůstal výcvik. Hasiči prošli pravidelným výcvikem nositelů dýchací techniky a jako jedna z jednotek předurčených pro práci na vodě, si členové jednotky vyzkoušeli práci na zamrzlé vodní hladině a různé metody záchrany osob.Po zimní přestávce opět pokračují práce na rekonstrukci hasičské zbrojnice. Ukončení projektu je plánováno na prosinec roku 2012.


Budoucí vzhled nové hasičské zbrojnice – pohled ze Štramberské ulice

201204041440_hasicarna

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice