Činnost jednotky v 2. pololetí roku 2021

IMG_7895V 2. pololetí roku 2021 vyjížděla kopřivnická dobrovolná jednotka celkem ke 45 zásahům. Dalších 38 událostí neemergentního charakteru bylo zařazeno do kategorie „ostatní činnost“. Celkem tedy jednotka řešila 83 událostí, v celoročním sledování se pak jedná o 130 událostí.

Počet zásahů v 2. pololetí: 45

Rozdělení podle druhu událostí:

• požár: 17
  • technická pomoc: 23
  • dopravní nehoda: 1
  • únik nebezpečných látek: 2
  • záchrana osob a zvířat: 0
  • planý poplach: 2

5. června vyjížděla jednotka k dopravní nehodě dvou osobních vozidel ve Štramberku na silnici II/480 za železničním přejezdem vlečky do lomu Kotouč. Na místě hasiči ve spolupráci s kolegy ze stanice HZS vyprostili z vozidla jednu osobu. K další dopravní nehodě s ohlášeným zraněním byla jednotka povolána 24. června na ulici Obránců míru, kde po střetu dvou osobních vozidel skončilo jedno z nich po krkolomném manévru na střeše.

5. července byla naše velkokpacitní CAS 30 T 815-7 operačním střediskem vyslána v rámci střídání zasahujících jednotek k rozsáhlému požáru autovrakoviště v Ostravě Mariánských horách. Další větší událostí v kategorii požár byl 4. října požár osobního vozidla na silnici II/482 za městem ve směru na Nový Jičín.

14. června bylo sloužící družstvo s prvovýjezdovým vozem vysláno do Frenštátu pod Radhoštěm, kde silný vítr, který se prohnal územím napáchal rozsáhlé škody. Na místě zasahovaly současně na různých místech 3 jednotky. Kromě místní JSDH Frenštát p. R také jednotka z nově zřízené stanice HZS Moravskoslezského kraje v Kopřivnici a naše dobrovolná jednotka.

4. října večer vyjíždela jednotka k úniku kyseliny chlorovodíkové z cisterny do obce Bludovice. Na místě zasahovalo 15 jednotek, včetně Chemické laboratoře HZS MSK a opěrné jednotky z krajské centrální stanice.

Kromě pravidelné odborné přípravy dle schváleného plánu, která probíhá pravidelně na hasičské zbrojnici se jednotka zúčastnila také dvou cvičení. Společně s kolegy ze stanice HZS Mroravskoslezského kraje v průmyslovém parku Vlčovice proběhlo taktické cvičení zaměřené na záchranu osob a likvidaci havárie chladícího zařízení s únikem čpavku na zimním stadiónu. Druhé cvičení bylo prověřovací – dopravní nehoda s vyproštěním osob.

Počet ostatních činností 2. pololetí: 38

Nejpočetnější zastoupení v kategorii „ostatní činnost“ měla v 2. pololetí roku 2021 likvidace hmyzu.

Počet zásahů v roce 2021: 84

Rozdělení podle druhu událostí:

• požár: 32
  • technická pomoc: 41