Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K 51 zásahům vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky v průběhu 2. čtvrtletí roku. V součtu za první pololetí to je celkem 97 zásahů a spolu se 4 událostmi v neakutním režimu to je celkem 101 řešených událostí. Nejčastěji jsou hasiči vysílání k různým druhům technické pomoci. Oproti prvnímu čtvrtletí registrujeme nárůst počtu dopravních nehod, které si svým charakterem vynutily účast jednotek požární ochrany.

 

Počet zásahů v 2. čtvrtletí: 51

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 6
 • technická pomoc: 31
 • dopravní nehoda: 6
 • únik nebezpečných látek: 4
 • záchrana osob a zvířat: 1
 • planý poplach: 3

 

  

 

Nejvážnější dopravní nehodou byla 1. května kolize osobního automobilu s motocyklem na silnici č. 4824 v místní části Lubina. Dramaticky vypadala dopravní nehoda, která se stala v nočních hodinách 3. června, opět v místní části, tentokrát Mniší. Osobní automobil sjel mimo vozovku a převrátil se na bok. Kuriózní dopravní nehoda se stala 16. června na kruhovém objezdu v centru města. Souprava tahače s návěsem, zřejmě vlivem technické závady na přípojném vozidle, poškodila dopravní značení, veřejné osvětlení a bezpečnostní zábradlí v okolí křižovatky. K odstraňení zdeformovaných ocelových konstrukcí museli hasiči použít i hydraulické vyprošťovací zařízení.

Na přelomu května a června vyjížděli hasiči k většímu počtu zásahů, které byly způsobeny vytrvalými srážkami. 3 x jednotka zasahovala během 29. května a ke 4 událostem vyjížděli hasiči 3. června. Jednalo se převážně o čerpání vody se zatopených prostor. Jednou hasiči uvolňovali ucpaný propustek.

Největším požárem ve 2. čtvrtletí byl 16. června požár osobního automobilu v areálu nákladového nádraží.

 

Počet zásahů v 1. pololetí: 97

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 17
 • technická pomoc: 62
 • dopravní nehoda: 8
 • únik nebezpečných látek: 5
 • záchrana osob a zvířat: 1
 • planý poplach: 4

 

 

 

 

Porovnání počtu a skladby událostí v 1. pololetí v letech 2014 – 2018

 • 2014: celkem událostí: 106
 • 2015: celkem událostí: 98
 • 2016: celkem událostí: 135
 • 2017: celkem událostí: 114
 • 2018: celkem událostí: 97

Pozn.:
Významný nárust zásahů v kategorii technická pomoc v roce 2016 je zapříčiněn extrémními přívalovými srážkami, které zasáhly území města Kopřivnice na konci května roku 2016.

 

Hasiči města Kopřivnice se také několikrát prezentovali na veřejnosti. 25. dubna již poněkolikáté navštívili děti v mateřeké škole firmy Bröse. Velice vydařenou akcí pro veřejnost byla prezentace složek integrovaného záchranného systému, která se v rámci široce koncipovaného programu konala na Den dětí 1. června na prostranství před budovou radnice. 

clanek-web

 

Do odborné přípravy ve 2. čtvrtletí byl zařazen mimo jiné teoretický i praktický výcvik zaměřený na zásahy u dopravních nehod a zejména pak na vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Přečtěte si:
Hasiči nacvičovali vyprošťování osob z vozidel

 

Výpis jednotlivých událostí v roce 2018

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2018

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice