Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2018

IMG_796952 zásahů si připsala na konto jednotka ve 3. čtvrtletí roku 2018. To je téměř shodný počet, jako ve čtvrtletí předcházejícím. Dramaticky ale narostly události evidované v režimu „ostatní činnost“, kterých bylo 39 (oproti 4 v celém prvním pololetí). O to se postaraly typické letní zásahy – likvidace nebezpečného hmyzu. Hasiči byli vysláni k 9 ti dopravním nehodám. Poněkud smolným místem se v tomto období stala pro řidiče ulice Obránců míru, kde se na silnici II/482 stala polovina všech nehod ve městě. Jednou vyjížděli hasiči k dopravní nehodě se zraněním do Lichnova na silnici I/58, jednou do Ženklavy a jednou do Lubiny.

Počet zásahů v 3. čtvrtletí: 52

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 5
 • technická pomoc: 32
 • dopravní nehoda: 9
 • únik nebezpečných látek: 0
 • záchrana osob a zvířat: 4
 • planý poplach: 2

 

  

 

 

Nejvážnější nehoda se stala 21. září v brzkých ranních hodinách, kdy osobní automobil tovární značky Škoda Superb sjel na příjezdu do města mimo vozovku, převrátil se a zůstal ležet na boku, ve svahu, opřený o stromy. Cestou s sebou strhl ještě zábradlí instalované na betonovém propustku, které doslova příčně propíchlo kabinu posádky v přední části a jen shodou náhod minulo řidiče. Toho museli hasiči vyprosti pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. K vytažení havarovaného vozidla musel přijet speciální vyprošťovací automobil na podvozku T 815 VVN 8×8.

Ve dvou vlnách potrápil obyvatele našeho regionu silný vítr a to 19. a 20. září a poté 23. a 24. září. Hasiči vyjížděli celkem ke 4 událostem.

Po delší době se vyskytly také zvířecí zásahy. Jednou hasiči zachraňovali kotě ze stromu a dvakrát pomáhali dostat se z pasti u telekomunikačního stožáru v Průmyslovém parku čápovi.

 

Počet zásahů v 1. až 3. čtvrtletí: 149

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 22
 • technická pomoc: 94
 • dopravní nehoda: 17
 • únik nebezpečných látek: 5
 • záchrana osob a zvířat: 5
 • planý poplach: 6

 

 

 

 

Porovnání počtu a skladby událostí v 1. až 3. čtvrtletí v letech 2014 – 2018

 • 2014: celkem událostí: 172
 • 2015: celkem událostí: 173
 • 2016: celkem událostí: 191
 • 2017: celkem událostí: 161
 • 2018: celkem událostí: 149

Pozn.:
Významný nárust zásahů v kategorii technická pomoc v roce 2016 je zapříčiněn extrémními přívalovými srážkami, které zasáhly území města Kopřivnice na konci května roku 2016.

 

Odborná příprava ve třetím čtvrtletí se soustředila na zdokonalení si praxe v obsluze a použití různých druhů čerpadel a praktický výcvik absolvovali také členové s odbornou způsobilostí pro používání motorových a rozbrušovacích pil u jednotek požární ochrany. Zejména pilaři mají v tomto kalendářním roce více práce. V každém, čtvrtletí se najde období, kdy ukáže svou sílu právě vítr…

 

Výpis jednotlivých událostí v roce 2018

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2018

Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2018

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice