Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí 2016

PA150053

Celkový počet zásahů za rok 2016 se zastavil na čísle 236,  z toho ke 45 vyjížděli hasiči v posledním kvatrtále. Ze statistického hlediska došlo v posledních třech měsících k výraznému nárůstu počtu požárů, nicméně způsobenou škodou zůstaly statisticky bezvýznamné, na rozdíl od předchozího čtvrtletí, kdy se požár obchodního centra zařadil mezi největší v tomto roce nejen v našem kraji, ale v celé České republice.

Počet zásahů ve 4. čtvrtletí: 45

Rozdělení podle druhu událostí:

• požár: 12
  • technická pomoc: 25
  • dopravní nehoda: 5
  • únik nebezpečných látek: 0
  • záchrana osob a zvířat: 2
  • planý poplach: 1

V posledních třech měsících vyjížděli hasiči nejčastěji k různým druhům technické pomoci. Velké číslo počtu požárů naštěstí neznamenalo větší škody. Na území města k většímu požáru nedošlo, k tomu vyjížděli hasiči 11. 11. do obce Tichá, kde oheň zcela zničil rekreační chalupu. Silný vítr 21. 11. naklonil vzrostlou borovici v místní části Mniší, která hrozila zřícením na vedle stojící rodinný dům. Hasiči vyjeli na místo i s „novou“ výškovou technikou, automobilový žebříkem, který byl zapůjčen jednotce HZS Moravskoslezského kraje a zařazen do výjezdu letos na podzim. Právě pomocí výškové techniky byl nebezpečný strom postupně seřezán. O týden později sloužil právě náš žebřík i s posádkou na stanici HZS v Novém Jičíně, kde po dobu revize nahrazoval výškovou techniku našich profesionálních kolegů a mohl tak teoreticky v prvním sledu vyjet na kterékoliv místo v okrese. 30. 11. „překvapil“ mnoho řidičů první letošní sníh, ke dvěma nehodám vyjížděli i naši hasiči.

Počet zásahů v roce 2016: 236

Rozdělení podle druhu událostí:

• požár: 37
  • technická pomoc: 152
  • dopravní nehoda: 22
  • únik nebezpečných látek: 6
  • záchrana osob a zvířat: 8
  • planý poplach: 11

Porovnání počtu a skladby událostí v letech 2012 – 2016

• 2012: celkem událostí: 211
  • 2013: celkem událostí: 197
  • 2014: celkem událostí: 231