Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí 2016

PA150053

Celkový počet zásahů za rok 2016 se zastavil na čísle 236,  z toho ke 45 vyjížděli hasiči v posledním kvatrtále. Ze statistického hlediska došlo v posledních třech měsících k výraznému nárůstu počtu požárů, nicméně způsobenou škodou zůstaly statisticky bezvýznamné, na rozdíl od předchozího čtvrtletí, kdy se požár obchodního centra zařadil mezi největší v tomto roce nejen v našem kraji, ale v celé České republice.

 

 

 

Počet zásahů ve 4. čtvrtletí: 45

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 12
 • technická pomoc: 25
 • dopravní nehoda: 5
 • únik nebezpečných látek: 0
 • záchrana osob a zvířat: 2
 • planý poplach: 1

 

 

 

 

 

V posledních třech měsících vyjížděli hasiči nejčastěji k různým druhům technické pomoci. Velké číslo počtu požárů naštěstí neznamenalo větší škody. Na území města k většímu požáru nedošlo, k tomu vyjížděli hasiči 11. 11. do obce Tichá, kde oheň zcela zničil rekreační chalupu. Silný vítr 21. 11. naklonil vzrostlou borovici v místní části Mniší, která hrozila zřícením na vedle stojící rodinný dům. Hasiči vyjeli na místo i s „novou“ výškovou technikou, automobilový žebříkem, který byl zapůjčen jednotce HZS Moravskoslezského kraje a zařazen do výjezdu letos na podzim. Právě pomocí výškové techniky byl nebezpečný strom postupně seřezán. O týden později sloužil právě náš žebřík i s posádkou na stanici HZS v Novém Jičíně, kde po dobu revize nahrazoval výškovou techniku našich profesionálních kolegů a mohl tak teoreticky v prvním sledu vyjet na kterékoliv místo v okrese. 30. 11. „překvapil“ mnoho řidičů první letošní sníh, ke dvěma nehodám vyjížděli i naši hasiči.

 

Počet zásahů v roce 2016: 236

Rozdělení podle druhu událostí:

 • požár: 37
 • technická pomoc: 152
 • dopravní nehoda: 22
 • únik nebezpečných látek: 6
 • záchrana osob a zvířat: 8
 • planý poplach: 11

 

 

Porovnání počtu a skladby událostí v letech 2012 – 2016

 • 2012: celkem událostí: 211
 • 2013: celkem událostí: 197
 • 2014: celkem událostí: 231
 • 2015: celkem událostí: 205
 • 2016: celkem událostí: 236

 

 

 

Poslední tři měsíce roku byly velice bohaté na odbornou přípravu. Tradičně v tomto období probíhá cyklická příprava velitelů a strojníků jednotek sboru dobrovolných hasičů, které pořádá pro všechny jednotky v územním odboru Nový Jičín pracoviště IZS stanice HZS Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně. Několik členů se zúčastnilo specializačního instrukčně metodického zaměstnání v Ostravě, zaměřeného na dopravní nehody na železnici, které pořádal Hasičský záchranný sbor podniku Správa železniční dopravní cesty. Poslední novinky v oblasti vyprošťování osob z havarovaných automobilů byly představeny zástupcům vybraných jednotek přímo v automobilce Škoda v Mladé Boleslavi. I zde jsme měli svého zástupce. Již druhou stáž na stanici HZS MSK v Novém Jičíně absolvovali někteří členové naší jednotky 16.10. 31. 10. bylo ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice připraveno taktické cvičení v objektu kulturního domu. 20. 11. si zase hasiči procvičili záchranu osob z vody

 

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2016

Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2016

Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2016

Výpis jednotlivých událostí v roce 2016

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice