Činnost ve 3. čtvrtletí roku 2011 a celkový souhrn od počátku roku

uvod1. října, začíná poslední čtvrtletí roku 2011. Do konce září, za první tři čtvrtletí roku, vyjížděli hasiči ve svém hasebním obvodu, celkem ke 172 událostem, z toho 70 zásahů bylo ve třetím kvartále. Nejčetnějšími výjezdy byly zásahy spojené s různými druhy technické pomoci – v letních měsících především likvidace nebezpečného hmyzu. Oproti minulému roku, kdy hasiči vyjížděli za celý rok pouze k 6-ti takovým případům, tak letos to bylo již 44x.

Počet zásahů v 3. čtvrtletí: 70

Rozdělení podle druhu událostí:g1

– požár: 8

– technická pomoc: 54

– dopravní nehoda: 2

– únik nebezpečných látek: 1

– záchrana osob a zvířat: 5

– planý poplach: 0


Hasiči ale měli taky plno práce i s ohněm. Ve třetím čtvrtletí vyjížděli k osmi požárům. 22. 7. hasili zchátralý, avšak obývaný domek v místní části Lubina. Jeho obyvatelé i se zvířaty vyvázli naštěstí bez zranění, dům se již však stal neobyvatelným. Škodu 200 tis. Kč napáchaly plameny na stavebním stroji, který vzplál 25. 7. na stavbě obchvatu Příbora. V samotném městě hasiči zasahovali u dvou bytových požárů menšího rozsahu a taky u několika požáru kontejnerů. Požár s nejvyšší škodou, přes 1 mil. Kč, způsobil oheň na zemědělském objektu v Prchalově, kde byl operačním střediskem vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na více než 10 mil Kč. Úsměvný byl zásah 10. 7. , kdy hasiči vyjížděli k požáru elektrického rozvaděče – na místě se však ukázalo, že kouř pocházející z rozvodné skříňky má na svědomí slimák, který svým tělem propojil fáze…Během července až září vyjížděli hasiči pouze ke dvěma, ale o to vážnějším dopravním nehodám. 26. 7. zasahovali u železniční dopravní nehody v obci Mořkov, kde se na přejezdu střetla motorová drezína s osobním vozidlem. Řidič auta měl velké štěstí, že projíždela právě jen lehká motorvá drezína, jinak by byly následky nehody mnohem tragičtější. 1. 8. ve večerních hodinách zasahovala jednotka společně s profesionálními kolegy ze stanice Nový Jičín u dopravní nehody osobního vozidla na lesní cestě pod Bílou horou. Zaklíněného řidiče se podařilo vyprostit až pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.Hasiči zasahují taky při záchraně osob. V městské aglomeraci se jedná obvykle o vyproštění osob z výtahů. Z tohoto pohledu se uplynulé období poněkud vymyká. 2. 7. např. hasiči pomáhali malému dítěti dostat se sevření prolézačky na dětském hřišti, 7. 9. vyprošťovali zraněného muže z větrací šachty u komerčního objektu a 29. 9. si vyžádala pomoc hasičů rodina dítěte, které zůstalo nedopatřením uvězněno v automobilu.


Počet zásahů v 1. až 3. čtvrtletí 2011: 172

Rozdělení podle druhu událostí:g2

– požár: 33

– technická pomoc: 116

– dopravní nehoda: 10

– únik nebezpečných látek: 1

– záchrana osob a zvířat: 9

– planý poplach: 3Porovnání počtu a skladby událostí v 1. až 3. čtvrtletí v letech 2008 – 2011

2008: celkem událostí: 78

2009: celkem událostí: 179

2010: celkem událostí: 128

2011: celkem událostí: 172

g3
Zásahy v roce 2011

Shrnutí za 1. čtvrtletí

Shrnutí za 2. čtvrtletí


V rámci odborné přípravy se kromě pravidelného školení jednotky uskutečnil na Větřkovické přehradě praktický výcvik na vodě. Hasiči si procvičili a zdokonalili techniku ovládání člunu, záchranu osob na klidné vodě a poskytování první pomoci. Strojníci pravidelně jezdí na kondiční jízdy. Jejich trasa bývá záměrně plánována i přes problematické části města (zejména sídliště) s důrazem na možnosti ustavení techniky při zásahu. Součástí odborné přípravy je i Rallye Albrechtice – soutěž dobrovolných jednotek v záchranářských disciplínách, které se naši hasiči pravidelně již několik let účastní. Letos obsadili v silné konkurenci vynikající 2. místo, když jim vítězství uniklo doslova o vlas.Během letních měsíců probíhala také řada soutěží. Těch nejtěžších – závodů TFA – se i letos účastnili naši hasiči. Celkem tři členové se zapojili do bojů o Pohár ředitele HZS MSK a v konkurenci hasičů z celé ČR se rozhodně neztratili.Jednotka se rovněž prezentovala veřejnosti na několika akcích. Na pozvání VVUÚ Radvanice představili hasiči svoji techniku na dni otevřených dveří v areálu pokusné štoly Štramberk a s CAS 24 se účastnili také oslav 140 let hasičů města Příbor.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice