Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2023

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Dotační program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2023“. O poskytnutí dotace ve výši 75.100 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 20. 2. 2023 svým usnesením č. 62/4512. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí.

Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2022

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Dotační program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2022“. O poskytnutí dotace ve výši 57.800 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 28. 2. 2022 svým usnesením č. 38/2489. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2021

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Dotační program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2021“. O poskytnutí dotace ve výši 32.400 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 22. 2. 2021 svým usnesením č. 10/504. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2020

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Dotační program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2020“. O poskytnutí dotace ve výši 35.000 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 10. 2. 2020 svým usnesením 80/7173. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2019

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2019“. O poskytnutí dotace ve výši 80.000 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 13. 6. 2019 svým usnesením 12/1382. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Podpora kraje SDH v Kopřivnici

1600px-5935

Sbor dobrovolných hasičů v Kopřivnici je tradičním spolkem, který má v našem městě dlouholetou tradici. Vždyť vznik hasičského sboru v obci se datuje již k roku 1884. V současné době je postavení Sboru hlavně na společensko sportovně kulturní úrovni. Mimo to, že sdružuje členy jednotky (JSDH), tedy hasiče kteří se přímo aktivně podílejí na zásazích, se stará také o rozvoj mládeže, hasičských tradic, dokumentuje hasičskou činnost v obci nebo pořádá, či se spolupodílí na konání různých akcí.

Den dětí 2018

IMG_5871V rámci široce pojatého programu na den dětí v Kopřivnici se veřejnosti představily mimo jiné také všechny základní složky integrovaného záchranného systému (hasiči, policie, záchranná služba). Na prostranství před budovou radnice byla možnost na statické ukázce vidět průřez technikou používanou při své práci jednotlivými složkami. Parkoviště bylo vyhrazeno pro dynamické ukázky a trávník patřil služebním psům Policie ČR.

Slavnostní předání techniky

1600px-5935

Ve středu 25. října 2017 v 10 hodin se na prostranství před radnicí uskutečnilo slavnostní předání nové požární techniky. Město Kopřivnice investovalo v posledních dvou letech nemalé prostředky do obnovy techniky u všech jednotek požární ochrany, které zřizuje. Pro jednotky v místních částech zakoupilo ze svého rozpočtu 4 ks dopravních automobilů a pro jednotku ve městě, zařazenou v nejvyšší kategorii (JPO II), se podařilo s využitím evropských dotací pořídit novou velkokapacitní cisternu a rovněž dopravní automobil. K tomu dostali navíc v loňském roce kopřivničtí hasiči do výpůjčky od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje automobilový žebřík.

Oslavy 140. výročí založení hasičského sboru ve Štramberku

stramberk-uvod

V sobotu 20. 8. 2016 uspořádali hasiči ve Štamberku oslavy k připomenutí 140 let od založení hasičského sboru. Bohatý program zahrnoval ukázky hašení jak historickou tak současnou technikou. Návštěvníci mohli zhlédnout např. požární útok vedený pomocí ruční, koňským povozem tažené stříkačky, který předvedli hasiči z Libhoště. Atrakcí bylo také vidět v akci štramberskou „stařenku“, čili automobilovou stříkačku Tatra 26 z roku 1929.