Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K 51 zásahům vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky v průběhu 2. čtvrtletí roku. V součtu za první pololetí to je celkem 97 zásahů a spolu se 4 událostmi v neakutním režimu to je celkem 101 řešených událostí. Nejčastěji jsou hasiči vysílání k různým druhům technické pomoci. Oproti prvnímu čtvrtletí registrujeme nárůst počtu dopravních nehod, které si svým charakterem vynutily účast jednotek požární ochrany.

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2018

IMG_3784

V prvním čtvrtletí roku 2018 vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky ke 46 akutním zásahům a jedna událost byla v režimu ostatních činností jednotek požární ochrany. Největší podíl z celkového počtu mají dlouhodobě různé technické zásahy. K první události vyjížděla jednotka hned po první hodině nového roku. Největší škody napáchal oheň při požáru areálu hospodářských budov v Bordovicích 7. února.

Rok 2017

Během roku 2017 vyjížděla jednotka celkem k 223 zásahům. Dalších 19 událostí spadalo do kategorie ostatní činnost (neakutní zásahy, bez nebezpečí z prodlení). Bezpochyby nejnáročnějším zásahem byl požár průmyslových hal v bývalé části automobilky Tatra, 7. ledna 2017. Oheň, na jehož likvidaci se podílelo 33 jednotek, napáchal škody za více než 80 mil Kč. a jednalo se o druhý největší požár v Moravskoslezském kraji v tomto roce. V roce 2017 se také podařilo završit téměř 2 roky běžící projekt obnovy techniky. V rámci Integrovaného regionálního operačního programu se za pomocí zdrojů z EU podařilo zakoupit dva kusy nové techniky (velkokapacitní cisternu a dopravní automobil)  v celkové hodnotě přes 11 mil Kč.

Jednotka ve 24 hodinové pohotovosti obsazuje jedno družstvo v početním stavu 1 + 3. Během roku byli do početního stavu jednotky zařazení dva noví členové. Ve službě se tak střídá celkem 24 členů, z čehož 14 má odbornou způsobilost na funkci strojníka a 12 na velitele družstva. 3 členové mají službu v jednotce jako své hlavní zaměstnání, dalších 11 členů jsou zároveň profesionálními hasiči v jednotkách HZS kraje, Armády ČR, nebo u podnikových sborů. Jednotka je předurčena na zásahy u dopravních nehod a na úniky nebezpečných látek.

spol-foto-10-2017-web

Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí roku 2017

DSC_0653Celkem 62 x zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky v posledním čtvrtletí roku. Vyšší počet zásahů má na svědomí zejména silný vítr, který náš region potrápil hlavně na konci října a v půli prosince, kdy hasiči odstraňovali zejména vyvrácené stromy. Celkový počet zásahů za rok 2017 dosáhl čísla 223. Kromě toho vyjížděli hasiči ještě k 19 neakutním událostem, klasifikovaných v kategorii „ostatní činnost“.

Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2017

IMG_14123. čtvrtletí roku se 47 zásahy patřilo v posledních pěti letech k těm klidnějším. Mnohem nižší byl taky počet výjezdů k likvidacím nebezpečného hmyzu, což jsou typicky letní zásahy. Vyšší počet jsme však zaznamenali u výjezdů k vážnějším dopravním nehodám. Závěr čtvrtletí byl pro kopřivnické hasiče předčasnými vánocemi. Nenaděloval ovšem Ježíšek, ale Integrovaný regionální operační program EU. V garážích hasičské zbrojnice zaparkovala nová technika za více než 10 mil. Kč. Celý příspěvek

Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2017

pozar_domu_Stramberk_NJ_1

V 2. čtvrtletí roku 2017 zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky u 66 událostí. Ze statistického hlediska skladba typů událostí nijak nevybočuje. Nejčastěji jsou hasiči operačním střediskem vysíláni k různým druhům technické pomoci, následují požáry a dopravní nehody. V součtu od počátku roku k poslednímu červnu se pomyslné počítadlo zastavilo na hodnotě 114 zásahů. Celý příspěvek

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí 2017

DSC_0710V prvním čtvrtletí roku 2017 vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky ke 48 událostem, což je stejné číslo jako v předešlém roce. Oproti minulému roku stoupl ve sledovaném období počet požárů a vyšší je také počet dopravních nehod. Do stovek miliónů Kč se vyšplhaly škody způsobené požáry, a to „díky“ rozsáhlému požáru průmyslových hal v bývalém „starém závodě“ Tatry, kde doposud provozovalo své činnosti několik menších firem.

Rok 2016

V roce 2016 jsme zaznamenali největší počet zásahů ve více než 130 leté historii hasičského sboru v Kopřivnici. Hasiči byli vysláni k celkem 236 zásahům. Jedním z nich byl i požár obchodního centra v nákupní zóně na Štefánikově ulici (Sportisimo), který byl v tomto roce podle způsobené škody i druhým největším požárem v Moravskoslezském kraji.

Jednotka ve 24 hodinové pohotovosti obsazuje jedno družstvo v početním stavu 1 + 3. Ve službě se střídá celkem 22 členů, z čehož 14 má odbornou způsobilost na funkci strojníka a 12 na velitele družstva. 3 členové mají službu v jednotce jako své hlavní zaměstnání, dalších 11 členů jsou zároveň profesionálními hasiči v jednotkách HZS kraje, Armády ČR, nebo u podnikových sborů. Jednotka je předurčena na zásahy u dopravních nehod a na úniky nebezpečných látek.

Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí 2016

PA150053

Celkový počet zásahů za rok 2016 se zastavil na čísle 236,  z toho ke 45 vyjížděli hasiči v posledním kvatrtále. Ze statistického hlediska došlo v posledních třech měsících k výraznému nárůstu počtu požárů, nicméně způsobenou škodou zůstaly statisticky bezvýznamné, na rozdíl od předchozího čtvrtletí, kdy se požár obchodního centra zařadil mezi největší v tomto roce nejen v našem kraji, ale v celé České republice.

Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2016

4

Během prvních tří čtvrtletí zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky celkem u 191 mimořádných událostí, což je ve sledovaném pětiletém období nejvyšší počet. Nejvyšší bude také škoda, kterou napáchal oheň při požáru obchodního centra v závěru září. Zatím se jedná o druhý největší požár v Moravskoslezském kraji v roce 2016.