Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2017

IMG_14123. čtvrtletí roku se 47 zásahy patřilo v posledních pěti letech k těm klidnějším. Mnohem nižší byl taky počet výjezdů k likvidacím nebezpečného hmyzu, což jsou typicky letní zásahy. Vyšší počet jsme však zaznamenali u výjezdů k vážnějším dopravním nehodám. Závěr čtvrtletí byl pro kopřivnické hasiče předčasnými vánocemi. Nenaděloval ovšem Ježíšek, ale Integrovaný regionální operační program EU. V garážích hasičské zbrojnice zaparkovala nová technika za více než 10 mil. Kč. Celý příspěvek

Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2017

pozar_domu_Stramberk_NJ_1

V 2. čtvrtletí roku 2017 zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky u 66 událostí. Ze statistického hlediska skladba typů událostí nijak nevybočuje. Nejčastěji jsou hasiči operačním střediskem vysíláni k různým druhům technické pomoci, následují požáry a dopravní nehody. V součtu od počátku roku k poslednímu červnu se pomyslné počítadlo zastavilo na hodnotě 114 zásahů. Celý příspěvek

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí 2017

DSC_0710V prvním čtvrtletí roku 2017 vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky ke 48 událostem, což je stejné číslo jako v předešlém roce. Oproti minulému roku stoupl ve sledovaném období počet požárů a vyšší je také počet dopravních nehod. Do stovek miliónů Kč se vyšplhaly škody způsobené požáry, a to „díky“ rozsáhlému požáru průmyslových hal v bývalém „starém závodě“ Tatry, kde doposud provozovalo své činnosti několik menších firem.

Rok 2016

V roce 2016 jsme zaznamenali největší počet zásahů ve více než 130 leté historii hasičského sboru v Kopřivnici. Hasiči byli vysláni k celkem 236 zásahům. Jedním z nich byl i požár obchodního centra v nákupní zóně na Štefánikově ulici (Sportisimo), který byl v tomto roce podle způsobené škody i druhým největším požárem v Moravskoslezském kraji.

Jednotka ve 24 hodinové pohotovosti obsazuje jedno družstvo v početním stavu 1 + 3. Ve službě se střídá celkem 22 členů, z čehož 14 má odbornou způsobilost na funkci strojníka a 12 na velitele družstva. 3 členové mají službu v jednotce jako své hlavní zaměstnání, dalších 11 členů jsou zároveň profesionálními hasiči v jednotkách HZS kraje, Armády ČR, nebo u podnikových sborů. Jednotka je předurčena na zásahy u dopravních nehod a na úniky nebezpečných látek.

Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí 2016

PA150053

Celkový počet zásahů za rok 2016 se zastavil na čísle 236,  z toho ke 45 vyjížděli hasiči v posledním kvatrtále. Ze statistického hlediska došlo v posledních třech měsících k výraznému nárůstu počtu požárů, nicméně způsobenou škodou zůstaly statisticky bezvýznamné, na rozdíl od předchozího čtvrtletí, kdy se požár obchodního centra zařadil mezi největší v tomto roce nejen v našem kraji, ale v celé České republice.

Činnost jednotky ve 3. čtvrtletí roku 2016

4

Během prvních tří čtvrtletí zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky celkem u 191 mimořádných událostí, což je ve sledovaném pětiletém období nejvyšší počet. Nejvyšší bude také škoda, kterou napáchal oheň při požáru obchodního centra v závěru září. Zatím se jedná o druhý největší požár v Moravskoslezském kraji v roce 2016.

Činnost jednotky ve 2. čtvrtletí roku 2016

1

Před pár dny začaly prázdniny a kalendářní rok se přehoupl do své druhé poloviny. Na rozdíl od minulého roku, kdy jsme 2. čtvrtletí mohli nazvat relativně poklidným, v tom letošním přidělalo práci hasičům zejména počasí. Nejprve se poslední květnový den přehnaly přes Kopřivnici a okolní obce nebývale silné přívalové deště a na začátku 2. poloviny června pro změnu silný vítr. „Díky“ těmto živlům, zasahovali hasiči u zhruba dvojnásobného počtu událostí, než je obvyklé.

Činnost jednotky v 1. čtvrtletí roku 2016

1Během prvních třech měsíců roku 2016 zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky u 48 událostí. Nejčastěji hasiči vyjížděli k asistenci záchranné službě nebo k otevírání bytů, kde hrozilo nějaké nebezpečí z prodlení nebo na žádost Policie ČR. Jednotka byla také povolána k 8 požárům a 3 dopravním nehodám.

Rok 2015

V roce 2015 zasahovali hasiči z kopřivnické jednotky celkem u 247 událostí. 205 z nich bylo vyhodnoceno jako akutních, 42 probíhalo v režimu tzv. ostatních činností, které se takto sledují od roku 2014, ale nezahrnují se do statistického sledování.

Výkon nepřetržité služby v jednotce zajišťuje celkem 21 hasičů. 3 členové z tohoto počtu jsou zaměstnanci pracující na plný úvazek a zajišťují kromě obsazení dopolední pohotovosti zejména údržbu techniky, objektu a technický servis pro celou jednotku. Dalších 11 členů pracují jako profesionální hasiči u Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, v podnikové jednotce nebo v Armádě ČR. Díky tomu je zajištěna vysoká odborná úroveň jednotky. Z celkového počtu 21 má 12 členů odbornou způsobilost na funkci velitel družstva a 14 na funkci strojník. Jednotka je předurčena na zásahy u dopravních nehod a na úniky nebezpečných látek.

Činnost jednotky ve 4. čtvrtletí roku 2015

P1180189

V posledním čtvrtletí roku 2015 vyjížděli hasiči z kopřivnické jednotky ke 43 zásahům. Poměr mezi jednotlivými druhy událostí kopíruje předešlá sledovaná období i celorepublikové statistiky. Nejčastěji hasiči vyjíždějí k různým druhům technické pomoci, následují požáry a dopravní nehody. Celkový počet zásahů v roce 2015 dosáhl k číslu 205. Dalších 42 událostí bylo v režimu tzv. ostatních činností, což jsou zásahy, které nejsou charakterizovány jako neodkladné s nebezpečím z prodlení.