Soutěž ve vyprošťování

uvodV sobotu 31. 5. 2014 hostila Kopřivnice krajské kolo soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Šest vybraných týmů profesionálních hasičů ze stanic napříč celým Moravskoslezským krajem a spolu s nimi šest vybraných dobrovolných jednotek (vždy z každého okresu jedna) soutěžili o nejlépe provedený zásah.

Vyprošťování – Hlučín 2012

uvodPo loňské premiéře – instrukčně metodickém zaměstnání pro jednotky sboru dobrovolných hasičů Moravskoslezského kraje předurčené pro zásahy u dopravních nehod, byla i na letošní rok připravena podobná akce, tentokrát již jako soutěž ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Tohoto krajského kola se zúčastnilo celkem 25 dobrovolných jednotek a 6 družstev za HZS MSK (po jednom z každého územního odboru).

TFA Ostravská věž 2011

uvodV neděli 18. 9. 2011 vyvrcholil posledním závodem Pohár ředitele HZS Moravskoslrzského kraje v soutěžích TFA. Tradiční závod se odehrával jako vždy na Prokešově náměstí v Ostravě. Bezprostředně po jeho ukončení proběhlo vyhodnocení a vyhlášení výsledků celého poháru.

Rallye Albrechtice 2011

uvodV sobotu 17. září se kopřivničtí hasiči již po třetí zúčastnili záchranářské soutěže Rallye Albrechtice. Jedná se o soutěž pro jednotky dobrovolných hasičů, kde jsou pro hasiče nachystány v jednotlivých etapách různé disciplíny, převážně ty, které velmi reálně napodobují opravdový zásah. Letošní ročník si pro nás přichystal celkem 11 událostí, rozdělených do dvou etap. Po dvou ročnících, kdy jsme si přivezli první místa, jsme letos ve velké konkurenci skončili na druhé příčce, těsně za víteznou jednotkou Ostrava – Muglinov.

TFA Štramberská trúba 2011

uvodPředposlední soutěž ze seriálu závodů O pohár ředitele HZS MSK v letošním roce se uskutečnila v sobotu 10. 9. 2011 ve Štramberku. TFA ve Štramberku patří bezesporu mezi ty nejlepší závody a to jak už atraktivním prostředím, tak tradičně dobrou organizací.

TFA Slezská Harta 2011

201107111057_uvodV sobotu 9. 7. 2011 se na hrázi vodního díla Slezská Harta konal další závod ze série zařazených do Poháru ředitele HZS Moravskoslezského kraje. Na start závodu se v letošním roce postavila téměř padesátka jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů z celé České repupliky. Soutěžilo se ve dvou kategorích rozdělených podle věku – kat. A do 35 let a kat. B nad 35 let.

TFA Vratimov

uvodZávodem ve Vratimově, v sobotu 18. 6. 2011, začala letošní série Poháru ředitele HZS MSK v soutěžích TFA. V letošním roce je do Poháru zařazeno celkem pět závodů. Čtyři, již tradiční – Štramberská trúba, Ostravská věž, Hartaman, již proběhlý závod ve Vratimově a pátou soutěží je nově Hornolhotský železný hasič.

TFA Hlučín cup 2011

uvodHasiči z Hlučína připravují již od roku 2007 soutěž dvojic jako variaci TFA – simulace zásahové činnosti. V sobotu 28. 5. 2011, v rámci rozehřívání se na další závody, si vyzkoušeli tuto zajímavou soutěž i naši hasiči.

Pohár ředitele HZS MSK 2010

uvodV neděli 10. 10. 2010 se konal v Ostravě na Prokešově náměstí tradiční, již. 11. závod TFA Ostravská věž. I tento rok to byl poslední závod v sérii soutěží zařazených do bojů o Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, takže po jeho ukončení následovalo také slavnostní vyhlášení celkových výsledků poháru.

Rally Albrechtice 2010

uvod3. ročník soutěže dobrovolných jednotek v záchranářských disciplínách – Rally Albrechtice – se konal v sobotu 18. 9. 2010. V loňském roce se naši hasiči zúčastnili poprvé a hned si odvezli pohár za 1. místo. Letos čekala na soutěžící družstva možná ještě náročnější trať…. I přesto si opět po roce naši hasiči dovezli domů 1. místo. Na druhém místě se umístili hasiči z Ostravy-Muglinova a třetí pozici obsadili kolegové z Mokrých Lazců.