PYROS 2017

IMG_0922Ve dnech 31. 5. až 3. 6. 2017 se na brněnském výstavišti koná trojice „příbuzných“ mezinárodních veletrhů – IDET (obranný průmysl), ISET (bezpečnost a ochrana zdraví a majetku) a PYROS  (hasičská technika). A právě ten posledně jmenovaný se ocitl v našem hledáčku.

Obměna techniky v místních částech

da-2017-web

V pondělí 13. února 2017 se na hasičské zbrojnici v Kopřivnici uskutečnilo předání dvou kusů nové požární techniky – dopravních automobilů pro Jednotky sboru dobrovolných hasičů Vlčovice a Lubina II. Tímto došlo k obměně vozového parku ve všech jednotkách zřizovaných městem Kopřivnice v místních částech.

Generační obměna výškové techniky

P1170514

Na přelomu srpna a září 2016 dostala naše jednotka od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje do zápůjčky automobilový žebřík AZ 30 Renault Camiva, který vystřídá ve službě legendární AZ 30 IFA z roku 1986.

Nové dopravní automobily

Město Kopřivnice pořídilo v roce 2015 nové dopravní automobily pro jednotky SDH v místních částech Mniší a Lubina. Dodavatelem obou vozidel je společnost Wiss Czech, která je republikovým zastoupením polského výrobce hasičské techniky. Dodavatel vzešel z výběrového řízení. Předání vozidel se uskutečnilo v pátek 18. prosince 2015 na hasičské zbrojnici v Kopřivnici.

Pyros 2013

uvodV termínu od 22. do 24. května se na brněnském výstavišti konal mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb. Nemohli jsme samozřejmě chybět a přinášíme vám nejzajímavější postřehy z akce.

INTERSCHUTZ 2010

uvodJednou za 5 let se koná v Německu mezinárodní výstava hasičské techniky. Letos bylo pořádajícím městem Lipsko, kde se na místním výstavišti prezentovali všichni významní světoví výrobci. Na výstavě bylo možno shlédnout skutečně vše – od rukavic až po letištní zásahové speciály. Veletrhu se účastnil i zástupce naší jednotky a tak Vám můžem přinést několik postřehů z Lipska.

Nová technika pro hasiče

uvod1. 3. 2010 proběhlo na centrální hasičské stanici HZS MSK v Ostravě Zábřehu slavnostní předání technických prostředků a mobilní požární techniky pro Hasičský záchranný sbor kraje a jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Hasičský den 22. 10. 2008

uvodVe středu 22. 10. 2008 pořádala automobilka Tatra ve spolupráci s výrobcem požárních nástaveb THT Polička „Hasičský den“ na polygonu automobilky. Akce se zúčastnili pozvaní zástupci z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé České republiky.