Den s IZS

9

Dne 1. 6. 2007 se v Kopřivnici uskutečnila akce  – Preventění na Den dětí-. Celá akce se odehrávala již od brzkých dopoledních hodin a probíhala až do pozdních odpoledních hodin.

 

 

Na akci byly představeny všechny složky IZS, které samozřejmě předvedly svou činnost například u simulované dopravní nehody, která se opakovala hned dvakrát. Policie předvedla zákroky tzv. bojařů, policejního psa nebo se předvedli koně Městské policie z Ostravy. Záchranná služba během celého programu ochotně dělala přednášky veřejnosti, jak postupovat při první pomoci, vysvětlovala zvídavým dětem k čemu slouží různé přístroje v sanitce a nemohla také chybět u simulované dopravní nehody.

Nejpestřejší program měli hasiči. Mimo ukázku několika vozidel předvedli profesionální hasiči z Nového Jičína slaňování z výškové budovy nové radnice. Postupně se slanilo několik hasičů. Zajímavá byla i evakuace lidí z budovy radnice pomocí dvou automobilových žebříků. Samozřejmě největší akcí hasičů byl zásah u dopravní nehody, kdy předvedli své hydraulické vyprošťovací zařízení.

Samou třešničkou na dortu byla evakuace paní místostarostky z okna budovy radnice, která po „zachránění“ z kouřící se místnosti nám předala slavnostně spolu s panem starostou vozidlo CAS 24 – Tatra 815 4×4.2 TERRNo. Akce se zúčastnilo několik set diváků z Kopřivnice i dalších měst.Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice