Dubnový víkend ve znamení výcviku

P1180810

Předposlední dubnový víkend se hasiči z kopřivnické jednotky rozhodně nenudili. V sobotu 17. 4. se jedno družstvo s prvovýjezdovým vozem účastnilo odborné stáže na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně a v neděli 18. 4. proběhla půldenní odborná příprava spojená s praktickým výcvikem, tentokrát již v Kopřivnici.

V Novém Jičíně, kromě teoretické odborné přípravy v areálu stanice, vyjížděli naši hasiči společně s kolegy ze stanice Nový Jičín ke každé události. Během 12hodinové stáže tak zasahovali u 3 mimořádných událostí. Ve dvou případech se jednalo o technickou pomoc, třetí událost, původně ohlášená jako nález sudů s neznámou látkou, byla následně překvalifikována jako planý poplach. Na stanici si hasiči mimo jiné zopakovali hlavní zásady při zásahu na nebezpečnou látku a u dopravních nehod. Proběhlo školení ze zdravovědy zaměřené především na kardiopulmonální resuscitaci. Správnou techniku provádění srdeční masáže a umělého dýchání si mohli hasiči ověřit na cvičné figuríně.

Na neděli byla naplánována odborná příprava jednotky na hasičské zbrojnici v Kopřivnici. V úvodní teoretické části byla zopakována vybraná témata vztahující se především ke zdolávání požárů v budovách. Dále byli hasiči seznámeni se změnami v oblasti spojové služby, kdy došlo při rekonstrukci digitální rádiové sítě k zásadním změnám. V praktické části hasiči nacvičovali tvorbu hadicového vedení ve výškových budovách. Závěr výcviku patřil opakovacímu seznámení se s hasebním obvodem, který byl spojen s kondičními jízdami strojníků.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice