Výcvik a odborná příprava

Odborná stáž jednoho družstva jednotky SDH Kopřivnice na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně, 15. 10. 2017

Praktický výcvik s technickými prostředky pro velkoobjemové hašení.

Kopřivnice, Lubina - Výcvik jednotky na zamrzlé hladině Větřkovického rybníku. Úkolem hasičů bylo nacvičit taktické postupy při záchraně osob probořených ledem na vodní hladině.

Lubina, 23. 11. 2016 - Výcvik jednotky zaměřený na záchranu osob z vodní hladiny.

Instruktážně metodické zaměstnání jednotek SDH z okresu NJ předurčených na dopravní nehody. IMZ se uskutečnil u drážních hasičů v Ostravě.

Taktické cvičení jednotky SDH Kopřivnice. Námětem byl požár v kancelářských prostorech v zázemí kulturního domu.

Stáž u HZS MSK proběhla na stanici v Novém Jičíně v neděli 16. října.

Předposlední dubnový víkend se hasiči z kopřivnické jednotky rozhodně nenudili. V sobotu 17. 4. se jedno družstvo s prvovýjezdovým vozem účastnilo odborné stáže na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Novém Jičíně a v neděli 18. 4. proběhla půldenní odborná příprava spojená s praktickým výcvikem, tentokrát již v Kopřivnici.

Bílovec, 2. 2. 2016 - Výcvik vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Výcvik hasičů zaměřený na zásahy spojené s únikem nebezpečných látek. Hasiči si procvičili taktické postupy i samotnou činnost v protichemických oblecích. Součástí výcviku bylo i sestavení provizorního dekontaminačního stanoviště.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ
Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice