Hasičský den 22. 10. 2008

uvodVe středu 22. 10. 2008 pořádala automobilka Tatra ve spolupráci s výrobcem požárních nástaveb THT Polička „Hasičský den“ na polygonu automobilky. Akce se zúčastnili pozvaní zástupci z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé České republiky.

Na úvod přivítal všechny účastníky akce obchodní a marketingový ředitel automobilky Tatra p. Jiří Polman a ředitel společnosti THT p. Stanislav Červený. Následovalo krátké představení společnosti a poté prezentace koncepce vozidel Tatra a jejich výhod v oblasti použití u jednotek požární ochrany. Byl představen současný výrobní program a také nové projekty – např. využití nové řady speciálních vozidel T 815-7 jako podvozek pro hasičské nástavby.

Zájemci z řad hasičů si poté mohli vyzkoušet vozidla přímo na polygonu. Kromě civilních vozidel, bylo možné absolvovat jízdy s podnikovým řidičem také ve vojenských vozech T 815-7 a v zavodním speciálu s Tomášem Tomečkem za volantem.

Z hasičských vozidel bylo možno vidět tři různé koncepce požárních nástaveb na podvozku T 815-230R55 4×4.2 obchodní řady Terrno1. Vozidla HZSP Tatra – ocelová nástavba, JSDH Ostrava Radvanice, JSDH Strážov a JSDH Miršov – dvě různá provedení hliníkových nástaveb. Nádrže jsou ve všech připadech zhotoveny z nerezové oceli. Vozidlo HZSP Tatra (koncepčně stejné jako „naše CAS“:http://hasici.koprivnice.org/view.php?nazevclanku=cas-24-tatra-815-4%C3%974-2-terrno1&cisloclanku=2007040002) bylo vybaveno čerpadlem GODIVA WTA 2010, další představené CASky měly čerpadlo THT. Kromě vozidel, představila THT také část ze své nabídky požárního příslušenství.