Jsme jednotkou roku 2012 !

uvodVe čtvrtek 8. 11. 2012 byly na slavnostním galavečeru v hotelu Voroněž v Brně vyhlášeny výsledky celorepublikové soutěže Dobrovolní hasiči 2012. Odborná porota vybírala pět finalistů z každé oblasti (území republiky bylo pro účely soutěže rozděleno na pět celků). Výsledné pořadí pak určila veřejnost prostřednictvím internetového a sms hlasování.

V oblasti severní Moravy byly odbornou porotou na základě posouzení zpracovaných materiálů nominovány jednotky Fulnek, Kopřivnice, Koryčany, Mohelnice a Troubelice. Zajímavé je i to, že se mezi pětici nejlepších v oblasti dostaly hned dvě jednotky z okresu Nový Jičín. Veřejnost pak svým hlasováním určila konečné pořadí takto:

– 1. místo Kopřivnice

– 2. místo Fulnek

– 3. místo Koryčany

Mapa rozdělení republiky do jednotlivých oblastí

201211091638_mapa

Ocenění pro naše hasiče převzal z rukou ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje velitel jednotky Tomáš Melčák. S umístěním je spojen i peněžní dar v hodnotě 50 tis. Kč pro 1. místo, 30 tis. Kč pro 2. místo a 20 tis. Kč pro 3. místo. Použití finančních prostředků z darů je vázáno smlouvou. Děkujeme všem našim příznivcům za projevenou podporu, zároveň je tato cena pro nás velkým závazkem pro další činnost. Poděkování patří rovněž společnosti RWE, která celou soutěž financuje.

Reportáž z galavečera na serveru požáry.cz

Tisková zpráva města Kopřivnice

Poděkování starosty města za reprezentaci Kopřivnice