Memorandum o vzájemné spolupráci

uvodVe středu 19. 3. 2014 před polednem se na půdě hasičské zbrojnice uskutečnilo slavnostní podepsání memoranda o spolupráci mezi společností Tatra trucks a.s., městem Kopřivnice, jakožto zřizovatelem jednotky a Sborem dobrovolných hasičů v Kopřivnici.

 

 

Rok 2014 přináší hned několik významných výročí. Jednak si připomínáme 130 let od založení hasičského sboru v Kopřivnici a taky již 80 let od doby, kdy jsme začali používat ke službě první automobil, který v roce 1934 nahradil doposud používané koňské povozy. Jednalo se samozřejmě o automobil značky Tatra. V těchto souvislostech je dnešní podepsání memoranda o spolupráci právě s automobilkou Tatra i hezkou symbolikou.


Memorandum vyjadřuje vzájemnou podporu zúčastněných stran při provozování vozidel Tatra a je naplněním marketingového projektu automobilky známého pod názvem Tatra – nejlepší přítel hasiče. Hasičům to přinese možnost využít technického zázemí automobilky například pro zdokonalovací výcvik strojníků, rozšířit spolupráci při servisování vozidel, technickou podporu apod. Automobilka může na oplátku od hasičů využívat pro své propagační účely fotografie a ostatní vizuální materiály z jejich činnosti na kterých budou prezentovány automobily Tatra. Dalším přínosem může být například i zpětná vazba z provozu vozidel.
Automobily Tatra u naší jednotky – video 

 

6


Reportáž KTK ze slavnostního aktu


Za automobilku podepsal memorandum předseda představenstva Petr Rusek, za Sbor dobrovolných hasičů starosta Adam Fojtík a za město Kopřivnice, jakožto zřizovatele jednotky, místostarosta Miroslav Kopečný. Úvodní slovo přednesl a „hasičské“ dotazy novinářů zodpovídal zástupce velitele jednotky Tomáš Bartoň. Věříme, že tento projekt posune dosavadní vztahy mezi automobilkou a hasiči na novou úroveň.


www.koprivnice.cz

 www.tatra.cz

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice