Moravskoslezský kraj věnoval hasičům vybavení za několik desítek mil. Kč

4e8dvecskt.1400

Ve středu 28. listopadu 2018 bylo na krajské centrální hasičské stanici v Ostravě Zábřehu předáno vybavení profesionálním i dobrovolným hasičům. Slavnostní akt proběhl za účasti ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje a zástupců obdarovaných obcí a dobrovolných jednotek. 

 

 

V tomto roce zakoupil krajský úřad ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem pro zkvalitnění výkonu služby u dobrovolných jednotek celkem 28 automatizovaných externích defibrilátorů, 18 termokamer, 6 desítek speciálních obleků pro práci na vodě a 10 průmyslových vysavačů. Z tohoto balíku rozšíří vybavení naši jednotky defibrilátor a průmyslový vysavač.

Takovou perličkou z technických prostředků určenou pro naše profesionální kolegy je moderní sada hydraulických vyprošťovacích nástrojů s akumulátorovým pohonem určena pro letecké záchranáře. Jejich činnost a nasazení je koordinována v součinnosti s vrtulníkem Policie ČR.

 

Článek a foto na webu požáry.cz

 

logo-MSK

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice