Nová technika pro hasiče v našem kraji

uvodDne 2. 10. 2008 se na centralní hasičské stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě Zábřehu uskutečnilo slavnostní předání nového vybavení pro jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Z prostředků mimořádné dotace Ministerstva vnitra bylo zakoupeno a z rukou ministra předáno zástupcům prvních 10 obcí celkem 50 párů lehkých zásahových obleků a obuvi. Do konce roku obdrží stejnou sadu čítající celkem 5 kompletů dalších 200 obcí. Toto vybavení je určeno pro jednotky kategorie JPO 5, tedy jednotky s místní působností. V rámci našeho města to budou jednotky SDH místních částí Lubina I, Lubina II, Vlčovice a Mniší.

Zároveň s touto akcí proběhlo také předání dalšího vybavení, tentokrát se jednalo o dýchací techniku, kterou dostaly vybrané jednotky dobrovolných hasičů s územní působností. Tato technika byla pořízena z prostředků Moravskoslezského kraje a předání se zúčastnil i hejtman Evžen Tošenovský. Zástupci města Kopřivnice spolu s velitelem naší jednotky převzali celkem 6 ks přetlakových dýchacích přístrojů Dräger PA 90 Basic. Jedná se o moderní přístroje, unifikované s vybavením, které používá HZS MSK, což zjednodušuje následnou údržbu a servis přístrojů. V porovnání s doposud používanými, mnohdy více než 30 let starými přístroji, mají nové o polovinu nižší hmotnost, vyšší uživateský komfort, jsou bezpečnější a poskytují delší ochrannou dobu.

Článek na webu HZS MSK 
Reportáž z kabelové televize

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice