Nová technika pro hasiče

uvod1. 3. 2010 proběhlo na centrální hasičské stanici HZS MSK v Ostravě Zábřehu slavnostní předání technických prostředků a mobilní požární techniky pro Hasičský záchranný sbor kraje a jednotky sboru dobrovolných hasičů.

Technika byla nakoupena z prostředků Moravskoslezského kraje a z dotace ministerstva vnitra. Předání se zúčastnil mimo jiné i hejtman Jaroslav Palas. Hasičský záchranný sbor převzal několik kusů mobilní požární techniky, kontejnery nouzového přežití a záchranné seskokové matrace. Pro vybrané dobrovolné jednotky kategorie JPO II a III byly letos připraveny k předání digitální radiostanice, dýchací přístroje, přetlakové ventilátory, elektrocentrály s osvětlovací soupravou a plovoucí čerpadla. Naše jednotka letos obdržela přetlakový ventilátor, který převzal starosta města Josef Jalůvka spolu se zástupcem velitele jednotky a p. Bajerovou z městského úřadu, která má na starosti požární ochranu v našem městě. V roce 2008  dostala naše jednotka ve stejné akci 6 ks dýchacích přístrojů.Podrobná zpráva na webu Moravskoslezského kraje

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice