Nová technika – terminály pro digitální rádiovou síť

uvodO předání darů Moravskoslezského kraje profesionálním i dobrovolným hasičům, které se odehrálo v úterý 29. 11. 2011 na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě Zábřehu, jsme Vás prostřednictvím našeho webu již informovali i s odkazem na reportáž serveru požáry.cz

 

 

Naše jednotka spolu s kolegy ze Štramberka obdržela digitální radiostanice Matra. V územním odboru Nový Jičín jsou v digitální rádiové síti již všechny jednotky kategorie JPO II a disponují tak stejnou spojovou technikou jako Hasičský záchranný sbor, což urychluje jak vzájemnou komunikaci mezi jednotkami, tak spolupráci skrajským operačním střediskem v Ostravě. Nasazení do ostrého provozu předcházela (kromě nezbytného školení) montáž vozidlového terminálu do CAS 24 T 815 a zavedení do systému v rámci HZS. Samotná montáž byla realizována na stanici v Novém Jičíně. Ve spolupráci s příslušníky ze směny A se nám podařilo realizovat ne zcela běžnou, ale uživatelsky rozhodně příjemnější zástavbu přímo do středového panelu u pozice velitele vozu.


Instalace terminálu Matra v CAS 24 T 815

201112151505_P1080644

V době vydání tohoto článku (15. 12. 2011) je nová technika již týden v ostrém provozu.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice