Nové webové stránky

1Jak jste si již jistě všimli spustili jsme na stávající adrese zcela nové webové stránky. Původní myšlenka inovovat „webovky“ přišla počátkem loňského roku, avšak časová náročnost a celková obtížnost tvorby tohoto způsobu prezentace jednotky to neustále oddalovala. Dnes, 26. října 2015, tedy 8 let od vzniku prvních stránek, které jste mohli sledovat až do dnešního odpoledne, jsme konečně završili období příprav a testování a spustili zcela nové webové stránky Jednotky sboru dobrovolných hasičů Kopřivnice.

 

Hlavními důvody pro inovaci byla stránka bezpečnosti, bezchybného provozu, optimalizace pro tablety a chytré telefony a také komfortnější prostředí s vyšší funkcionalitou pro správu webu. Design jsme zvolili záměrně v barvách naší hasičské zbrojnice, tedy šedé a červené. Hlavička webu nově nabízí měnící se „headliny“, takže se nemusíte bát, že by Vás omrzela jedna jediná fotografie, která Vás bude provázet celým prohlížením. Hlavní menu naleznete nově ve vodorovné pozici a vrchní části webu. Důležité informace (výstrahy, tísňová čísla, povodňové info) naleznete vpravo a to při kliknutí, na kteroukoliv stránku. Aby jste neztratili přehled o novinkách v naší jednotce, vyčlenili jsme místo na úvodní straně, kde nahoře hlavní části naleznete vždy poslední zásah jednotky a pod ním další aktuální události. K přesunu na úvodní stranu klikněte vždy na „headline“ nebo jinými slovy velký obrázek v záhlaví.

Věříme, že změnou designu i systému webu jsme udělali správný krok kupředu dnešní technologicky vyspělé době.

Dovolujeme si tímto poděkovat dvěma důležitým osobám. První z nich je Michal Polášek, který nám v roce 2007 velmi vstřícně pomohl s tvorbou dnes již minulých stránek s redakčním systémem PhpRS. Druhou osobou, bez které by nový web nevznikl je Petr Poloprutský, který se již několik let věnuje právě tvorbě webových stránek. Oběma velmi děkujeme a vážíme si Vašeho přístupu k nám. 🙂

Názory, ale i postřehy můžete nám, redaktorům webu, posílat prostřednictvím facebookového profilu nebo mailem na adresu hasici@koprivnice.org nebo osobní e-maily, které naleznete v sekci „Kontakty“.

 

Jan Tihelka a Tomáš Bartoň

 

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice