Odborná příprava – 1. 4. 2009

uvodJako každou první středu v měsíci, tak i dnes byla v plánu pravidelná údržba vozidel a zkouška agregátů. Avšak dnes byla trochu jiná než obvykle. Jednotka vyrazila pod kopec Červeného kamene.

Údržba proběhla klasicky na stanici a poté jednotka vyrazila na místo. Tam měla jednotka za úkol provést zásah, při kterém bylo nutno dopravit co nejvíce objemu vody do cisteren, které likvidovaly požár lesa na kopci Červený kámen. Na místě byl vodní zdroj, ale přístup k němu byl uzavřen bránou. Celý zásah jakoby probíhal za tmy a bylo nutno také provést osvětlení místa. Po vniknutí za bránu bylo k dopravě vody použito plovoucí a kalové čerpadlo. Tímto cvičným zásahem jednotka provedla zkoušku agregátů, a to přímočarou pilu Milwaukee (vnikání za bránu), elektrocentrálu (osvětlení místa, přímočará pila, kalové čerpadlo) a v neposlední řadě také plovoucí čerpadlo. Další agregáty jako motorová pila, hydraulické vyprošťovací zařízení a přetlakový ventilátor byly odzkoušeny samostatně na místě.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice