Open day 2007

uvodNa pozvání automobilky Tatra jsme se s naší technikou, vozidlem Tatra 815 CAS 24, zúčastnili prezentační akce Open day 2007. Tato akce je určena pro významné obchodní partnery automobilky. Letos probíhala po tři dny, od středy do pátku. Poslední den byl vyhrazen speciálně pro hasiče.

Naše vozidlo bylo spolu s ostatními Tatrami dodanými v loňském roce součástí prezentace hasičské techniky. Všechny hasičské verze byly s nástavbami THT Polička, jejichž zástupci byli na polygonu rovněž přítomni. Skladba vozidel prezentovala všechny vývojové a technologické směry uplatňované v konstrukci požárních nástaveb v kategorii cisternových automobilových stříkaček (CAS).

Vozidla s tradiční nástavbou, čili ocelovou konstrukcí s opláštěním pozinkovaným plechem představovala např. Tatra hasičů z Chodova nebo naše vozidlo, obě v 6-ti roletovém provedení. Ještě novotou vonící Tatra hasičů z Hulína (Zlínský kraj) byla stejné koncepce, ale v 4 roletovém provedení a také jediný vůz řady Terrno1 v třínapravové verzi – Tatra SDH Pečky. Všechny tyto vozy byly vybaveny čerpadlem Godiva 2010.

Hasičský záchranný sbor Královehradeckého kraje přivezl Tatru s plastovou nástavbou, kterou staví THT Polička s využitím komponentů firmy Plastisol. Tento automobil bylo možné vidět v minulém roce na veletrhu požární techniky Pyros v Brně. Osazen byl rovněž čerpadlem Godiva, navíc s elektronickou regulací přiměšovače pěnidla.

Dalším směrem ve stavbě nástaveb je využití hliníkových profilů a plechů. Takto koncipovaný automobil představila THT na vozidle, které bude sloužit u hasičů v Mostech u Jablunkova. Automobil byl osazen čerpadlem THT.

Kromě toho prezentovala Tatra celý svůj civilní výrobní program a část vojenského programu. Zájemci z řad strojníků si mohli vyzkoušet vybraná vozidla přímo na polygonu a to včetně speciálních vozovek a svahů. O zkušební jízdy byl mimořádný zájem. Nezapomenutelným zážitkem bylo zejména svezení se s továrním řidičem ve vozidle 8×8 z nové vojenské řady T 815-7. Součástí byl i bohatý doprovodný program. Největším lákadlem byl vyhlídkový let ve vrtulníku.

Článek na webu požáry.cz


Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice