Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2019

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2019“. O poskytnutí dotace ve výši 80.000 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 13. 6. 2019 svým usnesením 12/1382. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Kopřivnický sbor dobrovolných hasičů je tradičním spolkem, který má v našem městě dlouholetou tradici. Vždyť vznik hasičského sboru v obci se datuje již k roku 1884. V současné době je postavení Sboru hlavně na společensko sportovně kulturní úrovni. Mimo to, že sdružuje členy jednotky (JSDH), tedy hasiče kteří se přímo aktivně podílejí na zásazích, se stará také o rozvoj mládeže, hasičských tradic, dokumentuje hasičskou činnost v obci nebo pořádá, či se spolupodílí na konání různých akcí.

V roce 2019 připravil Moravskoslezský kraj dotační titul zaměřený právě na podporu činnosti sborů dobrovolných hasičů v našem kraji. Pořádání každé akce, či vedení kroužku mladých hasičů samozřejmě něco stojí a je třeba mít k dispozici i odpovídající materiálové zabezpečení. Právě v tomto jsme se museli v minulosti spoléhat na přátelskou pomoc okolních sborů. Díky podpoře ze strany Moravskoslezského kraje jsme si mohli pořídit vybavení, které již minulý rok sloužilo na mnoha akcích pořádaných kopřivnickým sborem.

 

Za cca 90 tis. Kč (z čehož 80 tis. Kč tvořila dotace) bylo pořízeno:

  • laminátová požární nádrž na požární sport,
  • dětská sada hadic s kovanými spojkami,
  • přilby Camp pro požární sport,
  • ozvučovací technika (reproboxy, mixážní pult, bezdrátový vokální set, mikrofon, sluchátka, kabeláž),
  • gastronomické vybavení.

1_1

 

logo-MSK

www.msk.cz

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice