Podpora SDH Kopřivnice Moravskoslezským krajem v roce 2022

Sbo1600px-5935r dobrovolných hasičů Kopřivnice obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Dotační program na podporu sborů dobrovolných hasičů v roce 2022“. O poskytnutí dotace ve výši 57.800 Kč rozhodlo zastupitelstvo Moravskoslezského kraje dne 28. 2. 2022 svým usnesením č. 38/2489. Dotace byla použita na vybavení, které je využíváno při pořádání soutěží a kulturních akcí, a také na samotné vybavení požárních družstev.

Kopřivnický sbor dobrovolných hasičů je tradičním spolkem, který má v našem městě dlouholetou tradici. Vždyť vznik hasičského sboru v obci se datuje již k roku 1884. V současné době je postavení Sboru hlavně na společensko-sportovně kulturní úrovni. Mimo to, že sdružuje členy jednotky (JSDH), tedy hasiče kteří se přímo aktivně podílejí na zásazích, se stará také o rozvoj mládeže, hasičských tradic, dokumentuje hasičskou činnost v obci nebo pořádá, či se spolupodílí na konání různých akcí.

V roce 2022 připravil Moravskoslezský kraj dotační titul zaměřený právě na podporu činnosti sborů dobrovolných hasičů v našem kraji. Pořádání každé akce, či vedení kroužku mladých hasičů samozřejmě něco stojí a je třeba mít k dispozici i odpovídající materiálové zabezpečení. Právě v tomto jsme se museli v minulosti spoléhat na přátelskou pomoc okolních sborů. Díky podpoře ze strany Moravskoslezského kraje jsme si mohli pořídit vybavení, které již minulý a předešlý rok sloužilo na mnoha akcích pořádaných kopřivnickým sborem.

S přispěním dotace bylo pořízeno:

• Hammer box,
  • stanový přístřešek se závažími,
  • sety stolů a laviček.

logo-MSK