Pohár ředitele HZS MSK 2008, 1. závod

uvodI letos se koná pohárová soutěž typu TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) pod záštitou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Stejně jako loni jsou do poháru zařazeny soutěže TFA Štramberská Trúba, Vratimov a Ostravská věž a nově taky Slezská Harta, která v sobotu 17. 5. 2008 odstartovala celý pohár.

Oproti loňsku, kdy byli hodnoceni dobrovolní a profesionální hasiči odděleně jsou letos vyhlášeny jen dvě společné kategorie, které jsou rozděleny pouze věkem. Hasiči do 40-ti let a nad 40 let.

Od roku 2006 se soutěží typu TFA účastní i hasiči z naší jednotky. Letos se pokusilo pod hrází přehrady Slezská Harta o štěstí celkem 48 (z toho 24 dobrovolných) hasičů z celé České republiky a mezi nima hned 4 zástupci z naší jednotky. Tomáš Bartoň s Jakubem Kubíčkem, kteří přišli obhajovat své loňské výsledky a Martin Návrat, který si chtěl vyzkoušet jaký to je pocit, který prožívají hasiči v cíli – sáhnout si téměř na dno svých sil. V barvách naší jednotky soutěžil také Jaroslav Krulich ml. z Nového Jičína. Pořadí a složení jednotlivých disciplín bylo následující. Po startu hasiči nejprve roztáhli dvě 40-ti metrové hadicové vedení z hadic „B“, poté provedli 60 úderů obouručním kladivem do hammerboxu, následovalo překonání 2 metrové bariéry, transport 80 kg figuríny na určené místo, přenesení dvou 20 kg barelů a na závěr perlička každého TFA a to výstup nahoru, na Slezské Hartě po 290 schodech na vrchol hráze přehrady. V celkovém pořadí obsadili Tomáš Bartoň 23. místo (8. mezi 24 dobrovolnýma hasičema), Jakub Kubíček 28. místo, Martin Návrat 39. místo a Jaroslav Kruliuch 40. pozici.

Další soutěži v pořadí zařazenou do seriálu O pohár ředitele HZS MSK je TFA Štramberská Trúba, která se koná v neděli 1. 6. 2008 v 10:30 na náměstí ve Štramberku a na kterou Vás tímto srdečně zveme. Více o TFA v České republice se dozvíte na internetových stránkách TFA Czech.Fotogalerie TFA Slezská Harta 2008

Článek na webu HZS MSK

Článek a kompletní výsledková listina na webu TFA Czech

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice