Pohár ředitele HZS MSK 2008, 1. závod

uvodI letos se koná pohárová soutěž typu TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) pod záštitou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Stejně jako loni jsou do poháru zařazeny soutěže TFA Štramberská Trúba, Vratimov a Ostravská věž a nově taky Slezská Harta, která v sobotu 17. 5. 2008 odstartovala celý pohár.

Oproti loňsku, kdy byli hodnoceni dobrovolní a profesionální hasiči odděleně jsou letos vyhlášeny jen dvě společné kategorie, které jsou rozděleny pouze věkem. Hasiči do 40-ti let a nad 40 let.

Od roku 2006 se soutěží typu TFA účastní i hasiči z naší jednotky. Letos se pokusilo pod hrází přehrady Slezská Harta o štěstí celkem 48 (z toho 24 dobrovolných) hasičů z celé České republiky a mezi nima hned 4 zástupci z naší jednotky. Tomáš Bartoň s Jakubem Kubíčkem, kteří přišli obhajovat své loňské výsledky a Martin Návrat, který si chtěl vyzkoušet jaký to je pocit, který prožívají hasiči v cíli – sáhnout si téměř na dno svých sil. V barvách naší jednotky soutěžil také Jaroslav Krulich ml. z Nového Jičína. Pořadí a složení jednotlivých disciplín bylo následující. Po startu hasiči nejprve roztáhli dvě 40-ti metrové hadicové vedení z hadic „B“, poté provedli 60 úderů obouručním kladivem do hammerboxu, následovalo překonání 2 metrové bariéry, transport 80 kg figuríny na určené místo, přenesení dvou 20 kg barelů a na závěr perlička každého TFA a to výstup nahoru, na Slezské Hartě po 290 schodech na vrchol hráze přehrady. V celkovém pořadí obsadili Tomáš Bartoň 23. místo (8. mezi 24 dobrovolnýma hasičema), Jakub Kubíček 28. místo, Martin Návrat 39. místo a Jaroslav Kruliuch 40. pozici.

Další soutěži v pořadí zařazenou do seriálu O pohár ředitele HZS MSK je TFA Štramberská Trúba, která se koná v neděli 1. 6. 2008 v 10:30 na náměstí ve Štramberku a na kterou Vás tímto srdečně zveme. Více o TFA v České republice se dozvíte na internetových stránkách TFA Czech.Fotogalerie TFA Slezská Harta 2008

Článek na webu HZS MSK

Článek a kompletní výsledková listina na webu TFA Czech

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice