Pohár ředitele HZS MSK 2008, 2. závod

uvodV neděli 1. 6. 2008 se konal ve Štramberku již druhý závod zařazený do seriálu O pohár ředitele HZS MSK v soutěži TFA 2008. Letos reprezentovalo naši jednotku celkem pět členů, což bylo nejširší zastoupení z dobrovolných hasičů a za dalšího našeho reprezentanta můžeme připočítat Tomáše Melčáka, který je zároveň velitelem soutěže a jako profesionální hasič závodil za Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, ÚO Ostrava.

Trať ve Štramberku patří spolu s Ostravskou věží k nejnáročnější v celém poháru. Až na malé výjimky (např. vyšší počet úderů kladivem, o 20 kg težší figurína…) byla stejná jako v loňském roce. Závodníci po startu roztáhli na 40 metrů dvě hadicové vedení „B“ s proudnicemi, následovalo 60 úderů kladivem do hammerboxu (30 nahoru a 30 dolů), překonání dvoumetrové bariéry, transport 80 kg vážící figuríny, výstup na plošinu do výšky asi 4 m, vytažení závaží o hmotnosti 20 kg a potom se hasiči vydali na nejtěžší součást závodu – výstup po zámeckých schodech na hradní nádvoří a potom na ochoz Štramberské Trúby, kde úderem do zvonu hasič ukončil svůj pokus.

Do soutěže se přihlašují jen ti skutečně nejodolnější hasiči, přesto se stává, že i tak někdo nedokončí svůj pokus. Fyzicky velmi náročné je už jen absolvovat trať v kompletní zásahové výstroji, včetně dýchací techniky, která má asi 20 kg. Letos podmínky ještě ztížilo horké počasí a navíc někteří naši hasiči byli po dvou výjezdech (v sobotu 31.5. a v neděli 1.6. krátce po půlnoci). Nejlepší z našich byl letos Tomáš Bartoň, celkově 7. z 22 dobrovolných hasičů, těsně za ním skončil na 9. místě Libor Kubacka. Tomáš Melčák obsadil v kategorii profesionálních hasičů medailovou 3. pozici.

Další závod ze série Poháru ředitele HZS MSK se uskuteční v sobotu 14. června ve Vratimově.

Fotogalerie TFA Štramberská trúba 2008

01

02

03 04 05

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice