Pohár ředitele HZS MSK 2008, 3. závod

uvodTuto sobotu se konal ve Vratimově již 8. ročník tradiční soutěže TFA Vratimov Cup. Do Vratimova přišlo změřit síly 62 hasičů z celé České Republiky. Mezi soutěžícími byli jak příslušníci Hasičského záchranného sboru ČR, tak členové dobrovolných jednotek měst a obcí i podnikových hasičů.

V kategorii jednotlivců se soutěžilo v jediné otevřené kategorii. Do pořadí Poháru ředitele HZS MSK se započítavají body dle pravidel Poháru, tzn. kategorie do 40-ti let a nad 40 let.

Mezi ostatními soutěžemi zařazenými do Poháru je Vratimov Cup nejkratší a nejrychlejší, beží se od začátku ve vyšším tempu.

Soutěžní trať byla shodná s loňskou. Po startu roztáhl hasič dvě nezavodněná hadicová vedení „B“ na vzdálenost 40 m, následovalo překonání 2 m bariéry, 30 úderů do hammerboxu, výstup na plošinu do výšky přibližně 2. nadzemního podlaží a vytažení 20 kg břemene. Poté uchopil hasič 2 kotouče s „C“ hadicemi a proudnicí a následoval výstup do 3. patra hasičské zbrojnice, kde na určeném místě hasič odložil proudnici a snesl hadice zpět dolů. Tam již na něj čekala poslední dispciplína – odtažení 80 kg vážící figuríny do cíle.

Za naši jednotku se zúčastnili celkem 4 hasiči. Tomáš Bartoň, kterému se dařilo a dosáhl pěkného času 2:46, což znamenalo konečné 17. místo v celkovém pořadí (3. nejlepší dobrovolný hasič), Libor Kubacka, který si zkusil Vratimov ve své premiéře (36. místo celkově, 11. z JSDH), Jaroslav Krulich ml. (42. místo celkově, 16. z JSDH) a Jakub Kubíček, taky poprvé ve Vratimově (56. místo celkově, 20. z JSDH). Další člen naší jednotky – Tomáš Melčák, startující jako příslušník HZS obsadil s časem 2:30 medailovou 3. příčku.

Posledním závodem, kde bude zároveň slavnostní vyhlášení celkových výsledků Poháru, bude Ostravská věž, která se bude konat někdy v září (přesný termín ještě není stanoven).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

02


Fotogalerie TFA Vratimov Cup 2008

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice