Pohár ředitele HZS MSK 2008, 4. závod

uvodV neděli 28. 9. 2008 se v Ostravě odehrál poslední závod zařazený do 2. ročníku Poháru ředitele HZS MSK 2008 v soutěžích TFA. Do poháru byly zařazeny celkem čtyři závody. Kromě TFA radniční věž to byly Slezská Harta, Štramberská trúba a Vratimov Cup. Ani v jedné této bezesporu nejnáročnější hasičské soutěži nechyběli zástupci naší jednotky. Po ukončení závodu se konalo slavnostní vyhlášení výsledků celého poháru.

Trať byla stejná jako v minulém roce a patří spolu se Štramberskou trúbou k nejtěžším. Startovalo se ve dvojicích, připraveny byly dvě paralelně vedené tratě pro „pozemní“ silové disciplíny. Po startu roztáhli hasiči dvě nezavodněná vedení z hadic „B“ v délce 40m, provedli 30 úderů kladivem v hammerboxu, překonali 2m bariéru, následoval transport figuríny do vyznačeného prostoru, výstup na lešení a vytažení barele o hmotnosti cca 25 kg a poté běh na ochoz radniční věže, kde byl cíl. Celou trasu absolvovali hasiči s aktivním dýchacím přístrojem.

Za naší jednotku se zúčastnil Jakub Kubíček, který se ve své kategorii (hasiči do 40 let) umístil na pěkném 21.místě (9. mezi dobrovolnými hasiči) a Tomáš Bartoň, který skončil na 27.místě (12. mezi dobrovolnými hasiči). Za HZS MSK Ostrava startoval další člen naší jednotky, Tomáš Melčák, který obsadil 8. příčku a v celkovém hodnocení Poháru dosáhl na bronzovou medaili. Soutěže TFA patří bezesporu mezi ty nejnáročnější a vítězem se stává každý, kdo závod dokončí…

Fotogalerie TFA Ostrava 2008

Článek a foto na webu HZS MSK

Článek a foto na webu TFA Czech

200809292107_tfa-ostrava-2008-vysledky-a

200809292107_tfa-ostrava-2008-vysledky-b
V letošním roce reprezentovali naši jednotku na soutěžích typu TFA tito členové: Tomáš Bartoň, Jakub Kubíček, Libor Kubacka, Martin Návrat, Jan Michálek, hostováním z Nového Jičína Jaroslav Krulich mladší a taky, byť v barvách HZS MSK, Tomáš Melčák.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice