Pohár ředitele HZS MSK 2010

uvodV neděli 10. 10. 2010 se konal v Ostravě na Prokešově náměstí tradiční, již. 11. závod TFA Ostravská věž. I tento rok to byl poslední závod v sérii soutěží zařazených do bojů o Pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, takže po jeho ukončení následovalo také slavnostní vyhlášení celkových výsledků poháru.

Letošní ročník byl oproti předcházejícím specifický – odpadly silové disciplíny před samotným výstupem na věž. Závod se tak skládal „pouze“ z běhu na vrchol ostravské radnice, což je ovšem i tak pro hasiče oblečeného do zásahového oděvu včetně kompletního dýchacího přístroje extrémní zátěž.

Stejně jako loni i letošní závěrečný závod zamíchal pořadím. V posledním ostravském závodu zvítězil v kategorii hasičů do 40-ti let Jiří Mikulecký z HZSP SŽDC Olomouc, který se stal taky celkovým vítězem poháru. V kategorii nad 40 let se nejlépe vypořádal se schody na vrchol věže Josef Vlk z HZS olomouckého kraje. Celkovým vítězem poháru v této kategorii se stal Josef Frýdl. Nejlepším dobrovolným hasičem v Ostravě byl letos Václav Janů z JSDH Babice (v rámci poháru se však hodnotili všichni hasiči bez rozdílu příslušnosti k HZS, HZSP nebo JSDH).

V letošním roce se z naší jednotky zúčastnilo závodů TFA celkem 6 hasičů. Tomáš Bartoň (2 závody – Štramberk a Ostrava, jako příslušník HZS MSK), Tomáš Melčák (1 závod – Štramberk, jako příslušník HZS MSK), Martin Letocha, Petr Dvorský, Radan Křížek (všichni 1 závod – Štramberk) a Libor Kubacka (1 závod, Slezská Harta).

V příštím roce bude závod v Ostravě, ale zřejmě taky všechny ostatní z poháru vypadat jinak. Chystají se totiž určité změny v pravidlech, takže se necháme překvapit 🙂


Vítězové Poháru ředitele HZS MSK 2010

a) kategorie do 40-ti let

201010121723_Kategorie do 40-ti let

 

201010141952_vysledky-do40

b) kategorie nad 40 let

201010121724_Kategorie nad 40 let201010141952_vysledky-nad40

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice