Pohár ředitele HZS MSK má své vítěze

9V sobotu 23. 6. 2007 se ve Štramberku uskutečnil 2. ročník TFA a zároveň poslední ze série závodů zařazených do bojů O pohár ředitele HZS MSK.

Trať byla velmi podobná té „ostravské“, tzn. že závodníci po startu roztáhli na 40 metrů dvě hadicové vedení „B“ s proudnicemi, následovalo 40 úderů kladivem, překonání dvoumetrové bariéry, transport 60 kg vážicí figuríny, výstup na plošinu do výšky asi 4 m, vytažení závaží o hmotnosti 25 kg a potom se hasiči vydali na nejtěžší součást závodu – výstup po zámeckých schodech na hradní nádvoří a potom na ochoz Štramberské Trúby, kde úderem do zvonu hasič ukončil svůj pokus. Za naši jednotku tentokrát v téměř domácím prostředí nastoupili dva hasiči: Tomáš Bartoň, který má za sebou oba předchozí závody, Ostravská věž a Vratimov Cup, a Jakub Kubíček. V kategorii dobrovolných hasičů se zúčastnilo 13 borců a pořadí prvních čtyřech zároveň určilo konečný výsledek Poháru. Jakub Kubíček ve své premiéře na soutěži tohoto typu obsadil 8. místo a Tomáš Bartoň 4. příčku. 4. místo mu patří taky v konečném pořadí Poháru ředitele HZS MSK. V kategorii profesionálních hasičů do 40 let si pro 5. místo doběhl další Kopřivničan – Tomáš Melčák (HZS Ostrava) a v celkovém pořadí poháru mu patří medailová 3. příčka. Naše jednotka se také spolu s SDH Štramberk a hlavním pořadatelem – Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, územním odborem Nový Jičín, podílela na zabezpečení průběhu celé soutěže.
Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice