Pohár ředitele HZS MSK má své vítěze

9V sobotu 23. 6. 2007 se ve Štramberku uskutečnil 2. ročník TFA a zároveň poslední ze série závodů zařazených do bojů O pohár ředitele HZS MSK.

Trať byla velmi podobná té „ostravské“, tzn. že závodníci po startu roztáhli na 40 metrů dvě hadicové vedení „B“ s proudnicemi, následovalo 40 úderů kladivem, překonání dvoumetrové bariéry, transport 60 kg vážicí figuríny, výstup na plošinu do výšky asi 4 m, vytažení závaží o hmotnosti 25 kg a potom se hasiči vydali na nejtěžší součást závodu – výstup po zámeckých schodech na hradní nádvoří a potom na ochoz Štramberské Trúby, kde úderem do zvonu hasič ukončil svůj pokus. Za naši jednotku tentokrát v téměř domácím prostředí nastoupili dva hasiči: Tomáš Bartoň, který má za sebou oba předchozí závody, Ostravská věž a Vratimov Cup, a Jakub Kubíček. V kategorii dobrovolných hasičů se zúčastnilo 13 borců a pořadí prvních čtyřech zároveň určilo konečný výsledek Poháru. Jakub Kubíček ve své premiéře na soutěži tohoto typu obsadil 8. místo a Tomáš Bartoň 4. příčku. 4. místo mu patří taky v konečném pořadí Poháru ředitele HZS MSK. V kategorii profesionálních hasičů do 40 let si pro 5. místo doběhl další Kopřivničan – Tomáš Melčák (HZS Ostrava) a v celkovém pořadí poháru mu patří medailová 3. příčka. Naše jednotka se také spolu s SDH Štramberk a hlavním pořadatelem – Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, územním odborem Nový Jičín, podílela na zabezpečení průběhu celé soutěže.