Pořádali jsme soutěž

uvodVčera se u nás uskutečnil 13. ročník soutěže požárních družstev „O pohár starosty SDH“.

Po delším období dešťů spojených na mnoha místech kraje s lokálními záplavami se počasí naštěstí umoudřilo a tak jsme mohli v sobotu v areálu koupaliště v Kopřivnici přivítat 14 družstev, které přišly zkusit štěstí na námi pořádané soutěži. Soutěžilo se v disciplíně požární útok. Mezi zúčastněnými bylo i jedno družstvo žen – z Rychaltic. Kromě soutěžních družstev jsme přivítali i milou návštěvu z Městského úřadu v Kopřivnici a to dvě dámy – paní místostarostku Dagmar Rysovou a paní Ivanu Bajerovou, která zastřešuje požární ochranu ve městě. 3 dny intenzivních srážek se podepsaly i na stavu trati – byla náročnější než obvykle, nicméně všechny družstva se s ní vypořádaly. Nejlepšího času (15,82) dosáhli hasiči z Prchalova. Naše domácí družstvo obsadilo 11. příčku a další „kopřivnické“ týmy obsadily 5. místo (Vlčovice), 7. místo (Lubina II – Větřkovice) a 10. místo (Lubina I – Drnholec). Věříme, že byli soutěžící i diváci spokojeni a těšíme se na další ročník, kdy máme v plánu provést dílčí změny v organizaci soutěže. V úvahách je přesunutí začátku soutěže do odpoledních hodin a rovněž v rámci této akce připravit i soutěž pro mladé hasiče.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice