Povodňový výcvik – Slovensko

03

Celkem šest členů jednotky bylo vysláno v pátek 7. 6. 2019 až do neděle 9. 6. 2019 na povodňový výcvik, který se konal na Slovensku, konkrétně ve městě Martin. Cílem kurzu bylo zdokonalit se v ovládání plavidel, záchraně tonoucích se osob a také poskytování předlékařské první pomoci.

 

 

 

Kurz byl vytvořen jako mezinárodní projekt spolufinancovaný z fondů EU a pořádal jej Slovenský partner projektu Odborná škola dobrovolnej požiarnej ochrany  Martin. Na české straně byla partnerem Ústřední hasičská škola v Jánských koupelích. Akce byla cílena pro dobrovolné jednotky z Moravskoslezského kraje v České republice a Žilinského kraje na Slovensku.

foto-clanek

Kurz byl rozdělen na dva bloky ve dvou dnech. Předlékařská první pomoc, záchrana osob ze člunu, prostředky sloužící k likvidaci povodní, základní lezecká příprava a v neposlední řadě pravidla při ovládání člunu – to vše zahrnovala úvodní teoretická část odehrávající se na učebně školy  v Martine. Druhý den následovala praxe – v dopolední části na klidné hladině vodní nádrže, ta byla zaměřena na základy ovládání plavidla a záchranu tonoucího z vody s použitím věcných prostředků z výbavy jednotky. Odpolední část programu se věnovala výhradně ovládání člunu na tekoucí vodě.

eu-fond-web

interreg-web

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice