Požár – restaurace "Kavárna"

uvod15.1.2008 v 01:45 v noci byl naší jednotce pomocí gsm modulu Pelig2 vyhlášen sektorovým operačním střediskem „jih“ poplach. Jednalo se o první událost, na kterou jsme byli povoláni z Frýdku Místku po sloučení operačních středisek Nový Jičín (pod který jsme dříve spadali) a Frýdek Místek.

Jednotka vyjela v počtu 1+3 s technikou CAS 24 T 815 na ohlášené místo události – ulice Obránců míru. Během jízdy bylo zjištěno, že skutečným místem zásahu je restaurace „Kavárna“ na ulici Školní. JSDH Kopřivnice společně s HZSP Tatra vnikla do objektu a provedla průzkum v dýchací technice. Objekt byl silně zakouřen s nulovou viditelností, což znesnadňovalo vyhledávání ohniska požáru. Prostřednictvím SOPIS byly povolány další síly a prostředky. HZSP Tatra rozvinul vysokotlaký proud a JSDH Kopřivnice záložní dopravní a útočné vedení. Místo události bylo nasvětleno pomocí osvětlovacího stožáru z CAS 24 T 815. Na místo se postupně ještě dostavily JSDH Štramberk s technikou CAS 32 T 138 a CAS 8 A 31 a HZS MsK s CAS 24 MB a VEA Nissan Patrol. JSDH Příbor byla během jízdy k zásahu odvolána. Zásah byl ukončen pred čtvrtou hodinou ranní.Další fotografie z výjezdu

 

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice