Požár v mateřské škole

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V kuchyňce ve 2. nadzemním podlaží v objektu mateřské školy na ulici Krátká došlo vlivem závady na elektrospotřebiči ke vzniku požáru. Ten se začal nekontrolovaně šířit a před ohněm se utekly na střechu schovat jedna učitelka a jedno dítě. Ostatním se podařilo včas evakuovat – takový byl scénář k taktickému cvičení, které proběhlo 11. června 2019.

 

 

Součástí cvičení bylo i prověření činnosti personálu dle interních směrnic a nácvik řízené evakuace  dětí a zaměstnanců školky. Po ohlášení požáru na tísňovou linku operačního střediska hasičů (tel. 150), byly k události vyslány všechny velká hasičská auta z kopřivnické jednotky, čili prvovýjezdová cisterna CAS 24 T 815, velkoobjemová cisterna CAS 30 T 815-7 a výšková technika – automobilový žebřík AZ 30 Camiva. Hasiči po příjezdu na místo postupovali jako při skutečném požáru. Souběžně probíhal nepřetržitý průzkum a tvorba dopravního a útočného vedení. Jedna skupina hasičů měla za úkol likvidaci požáru a průzkum se zaměřením na vyhledávání osob uvnitř budovy a současně druhá skupina prováděla záchranu osob pomocí výškové techniky ze střechy.

foto-clanek

 

 

Po ukončení cvičení předvedli hasiči spolu se zasvěceným výkladem dětem svoji techniku a k radosti všech (nejen dětí) došlo i na vodní osvěžení :-).

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice