Požár v Národním parku České Švýcarsko

220802-hrensko-17V neděli 24. července 2022 obdržela správa národního parku České Švýcarsko první informaci o stoupajícím dýmu v lese v oblasti okolo Hřenska. To byl začátek největšího lesního požáru v novodobé historii na území České republiky. Kombinací několika nepříznivých faktorů se požár rozrostl na plochu přes 1 000 ha a k hašení bylo v jeden okamžik v nejsilnější početním stavu nasazeno přes 1 000 hasičů z celé České republiky. Naše jednotka vyjela jako součást odřadu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje 2. srpna ráno.

 

 

HZS MSK má u tohoto zásahu svůj odřad již od 26. 7. 2022. V pravidelných intervalech se provádí střídání nasazených hasičů i s využitím dobrovolných jednotek. Střídající turnus odřadu, jehož součásti byla naše jednotka, byl tvořený hasiči ze stanic HZS Moravskoslezského kraje z územního odboru Nový Jičín a Opava a dvou dobrovolný jednotek – z Kopřivnice, s technikou CAS 30 T 815-7 a DA VW Transporter a Fulneku s CAS 20 T 815.

Ještě v den příjezdu (2. 8. 2022) se hasiči zapojili do hasebních prací. Úkolem naši jednotky byl průběžný průzkum v zasažené oblasti, provádění hasebních prací, porážení nebezpečných, požárem poškozených stromů a kyvadlová doprava vody s velkokapacitní cisternou CAS 30 T 815-7.

foto-clanek

 

Po pětidenní misi se hasiči v pořádku a bez zranění vrátili 6. 8. 2022 v ranních hodinách zpět domů.

On-line průběžná reportáž na serveru požáry.cz

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice