Prověřovací cvičení 24. 1. 2009

uvodJednotka vyjela k záchraně zraněné osoby. Během jízdy na místo bylo zjištěno, že se jedná o zraněného lyžaře na sjezdovce lyžařského areálu Červený kámen.

Družstvo vyjelo se zásahovým automobilem až k chatě u spodní stanice lyžařského vleku. Obsluha vleku informovala hasiče o místě, kde se lyžař nachází a dál šla jednotka pěšky. Na místě poskytla jednotka lyžaři, který byl při vědomí, ale měl zraněnou hlavu a necítil nohy předlékařskou pomoc a ve vakuových nosítkách byl proveden transport lyžaře k chatě, kde byl předán osádce ZZS. Přesně tak proběhlo prověřovací cvičení jednotky, zaměřené na poskytování první pomoci v terénu, které bylo provedeno se souhlasem starosty města a vědělo o něm jen Sektorové operační středisko – jih HZS MSK, a zástupci města. Jednotka se ke zraněnému lyžaři dostala za 14 minut od vyhlášení poplachu a musela překonat cca 100 m výškového rozdílu na sjezdovce se vším zdravotnickým materiálem, který má k dispozici. Na celé cvičení po odborné stránce poskytování první pomoci bedlivě dohlížela Božena Kletenská a její manžel Ladislav, kteří jsou zaměstnanci ZZS MSK, ÚS Nový Jičín. Po ukončení cvičení bylo provedeno krátké vyhodnocení přímo u lyžařské chaty. Tímto děkuji manželům Kletenským za jejich spolupráci při cvičení a odborný dohled.


Tomáš Melčák

JSDH Kopřivnice

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice