Prověřovací cvičení 24. 1. 2009

uvodJednotka vyjela k záchraně zraněné osoby. Během jízdy na místo bylo zjištěno, že se jedná o zraněného lyžaře na sjezdovce lyžařského areálu Červený kámen.

Družstvo vyjelo se zásahovým automobilem až k chatě u spodní stanice lyžařského vleku. Obsluha vleku informovala hasiče o místě, kde se lyžař nachází a dál šla jednotka pěšky. Na místě poskytla jednotka lyžaři, který byl při vědomí, ale měl zraněnou hlavu a necítil nohy předlékařskou pomoc a ve vakuových nosítkách byl proveden transport lyžaře k chatě, kde byl předán osádce ZZS. Přesně tak proběhlo prověřovací cvičení jednotky, zaměřené na poskytování první pomoci v terénu, které bylo provedeno se souhlasem starosty města a vědělo o něm jen Sektorové operační středisko – jih HZS MSK, a zástupci města. Jednotka se ke zraněnému lyžaři dostala za 14 minut od vyhlášení poplachu a musela překonat cca 100 m výškového rozdílu na sjezdovce se vším zdravotnickým materiálem, který má k dispozici. Na celé cvičení po odborné stránce poskytování první pomoci bedlivě dohlížela Božena Kletenská a její manžel Ladislav, kteří jsou zaměstnanci ZZS MSK, ÚS Nový Jičín. Po ukončení cvičení bylo provedeno krátké vyhodnocení přímo u lyžařské chaty. Tímto děkuji manželům Kletenským za jejich spolupráci při cvičení a odborný dohled.


Tomáš Melčák

JSDH Kopřivnice

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice