Pyros 2013

uvodV termínu od 22. do 24. května se na brněnském výstavišti konal mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb. Nemohli jsme samozřejmě chybět a přinášíme vám nejzajímavější postřehy z akce.

Kdo by čekal akci formátu Interschutz, která se koná v pětiletých intervalech v sousedním Německu, by byl zklamán. Pyros je spíše komorní akcí, přesto na ni výrobci prezentovali několik novinek.

Jednou z nich byla CAS 30 na podvozku T 815-7 s nástavbou polského výrobce WISS (velké foto v článku), která vyhrála veřejnou zakázku na dodávku více než tří desítek kusů velkokapacitních cisteren pro Hasičský záchranný sbor ČR. Největším tahákem byl však prototyp hasičského vozu na platformě nové Tatry Phoenix, který vzešel ze spolupráce s automobilkou DAF. CAS 20 na podvozku 4×4 s velkou kabinou byla k vidění v expozici největšího tuzemského výrobce požární techniky, společnosti THT Polička (první foto zleva). Právě díky spolupráci s nizozemským DAFem a jeho servisnímu zabezpečení, má tento vůz nejlepší předpoklady pro uplatnění i pro trhy mimo ČR. Mimo viditelné změny, kterou je moderní kabina, se skrývá několik inovací i v podvozkové části. Kromě adaptace pohonné jednotky Paccar s převodovkou ZF do hnacího traktu vozidla, mají Phoenixy např. zcela nově řešené pérování předních náprav a řízení.

201305242215_clanek-7-wiss

Kromě požární techniky se na veletrhu představili také výrobci dýchací techniky, ochranných prostředků a dalšího vybavení pro hasiče. Několik fotopostřehů najdete v galerii…

Fotogalerie z Pyrosu 2013