Říjnová taktická cvičení

uvodV měsíci říjnu absolvovala jednotka dvě taktická cvičení. Hned 2.10. proběhlo velké cvičení všech základních složek integrovaného záchranného systému (IZS) ve Veřovicích a 17.10. společné cvičení s HZSP Tatra – evakuace kinosálu v kulturním domě.

Veřovice, 2.10.2008

Taktického cvičení ve Veřovicích se zúčastnilo na 50 policistů a 50 profesionálních i dobrovolných hasičů, zdravotnická záchranná služba a nechyběli ani kynologové. Zásah řídila Policie ČR. Tématem cvičení bylo pátrání po dvou pohřešovaných zraněných turistech a prověření součinnosti a komunikace při spolupráci jednotlivých složek IZS. Cvičení se zúčastnili hasiči z HZS MSK stanice Nový Jičín a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Veřovice, Mořkov, Hodslavice, Lichnov a měst Frenštát p.R., Štramberk, Kopřivnice a Příbor. Celou cestu spolu se záchranáři abolvoval také novinář – Michal Polášek (mimo jiné správce redakčního systému na našem webu). Jeho fotografie najdete pod odkazem níže.

Fotogalerie ze cvičení

Kopřivnice – KDK, 17.10.2008

V pátek odpoledne vyjely jednotky HZSP Tatra a JSDH Kopřivnice k taktickému cvičení – k požáru a evakuaci kinosálu v kulturním domě. Hasiči provedli natažení dopravního a útočného vedení a evakuaci osob. Zásah byl veden v dýchací technice.

Po ukončení cvičení a návratu na stanci byly na náš první výjezdový vůz namontovány ochranné kryty hlavních světlometů.