Říjnová taktická cvičení

uvodV měsíci říjnu absolvovala jednotka dvě taktická cvičení. Hned 2.10. proběhlo velké cvičení všech základních složek integrovaného záchranného systému (IZS) ve Veřovicích a 17.10. společné cvičení s HZSP Tatra – evakuace kinosálu v kulturním domě.

Veřovice, 2.10.2008

Taktického cvičení ve Veřovicích se zúčastnilo na 50 policistů a 50 profesionálních i dobrovolných hasičů, zdravotnická záchranná služba a nechyběli ani kynologové. Zásah řídila Policie ČR. Tématem cvičení bylo pátrání po dvou pohřešovaných zraněných turistech a prověření součinnosti a komunikace při spolupráci jednotlivých složek IZS. Cvičení se zúčastnili hasiči z HZS MSK stanice Nový Jičín a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Veřovice, Mořkov, Hodslavice, Lichnov a měst Frenštát p.R., Štramberk, Kopřivnice a Příbor. Celou cestu spolu se záchranáři abolvoval také novinář – Michal Polášek (mimo jiné správce redakčního systému na našem webu). Jeho fotografie najdete pod odkazem níže.Fotogalerie ze cvičení


Kopřivnice – KDK, 17.10.2008

V pátek odpoledne vyjely jednotky HZSP Tatra a JSDH Kopřivnice k taktickému cvičení – k požáru a evakuaci kinosálu v kulturním domě. Hasiči provedli natažení dopravního a útočného vedení a evakuaci osob. Zásah byl veden v dýchací technice.Po ukončení cvičení a návratu na stanci byly na náš první výjezdový vůz namontovány ochranné kryty hlavních světlometů.

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice