Rušná sobota 1. 3. 2008

gal34_obr1204379818_126Rušný den zažili hasiči v Kopřivnici. Jednotky požární ochrany vyjížděly celkem k osmi událostem na území města a do blízkého okolí. Naše jednotka byla povolána ke čtyřem událostem, z toho tři byly v přímé souvislosti se silným větrem, který zasáhl celé území naší republiky. Kolegové hasiči z podnikové jednotky Tatra vyjížděli třikrát a jednou vyrazili směr Kopřivnice profesionální hasiči z Nového Jičína. V jeden časový okamžik vyjížděly na různé události do Kopřivnice a okolí dokonce hned tři jednotky – krátce po poledni vyjížděli hasiči z HZSP Tatra a HZS MsK Nový Jičín k ohlášenému požáru a současně naše jednotka k uvolnění komunikace z Kopřivnice směrem na Nový Jičín.

Zásah č.1, 6:22

Jednotka vyjíždí s CAS 24 T 815 do místní části Mniší k uvolnění komunikace směrem na Hukvaldy, kde spadlý strom částečně blokoval průjezd. Pomocí motorové pily byl rozřezán a odklizen, poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

1
Zásah č.2, 12:11

Kolem poledne zasáhla naše území další vlna větrné smrště. Jednotka byla vyslána k uvolnění zcela neprůjezdné komunikace z Kopřivnice do Nového Jičína. V klesání do obce Závišice byla silnice na několika místech předělena spadlými stromy. Vzhledem k rozsáhlejšímu charakteru události byly povolány posily a na místo vyjelo druhé družstvo JSDH Kopřivnice s CAS 32 T 148, které v tu chvíli bylo již připraveno v záloze na základně. Za použití motorové pily byly spadlé stromy rozřezány a odklizeny mimo vozovku. Přibližně po necelé hodině byla komunikace opět zprůjezdněna.

2
Zásah č.3, 19:56

Před osmou hodinou večerní vyjela naše jednotka jedním zásahovým vozidlem spolu s HZSP Tatra k požáru elektrorozvodů v obytném domě na ulici Obránců míru. Po příjezdu již zasahovala jednotka z Tatry, naše jednotka zůstala v záloze na místě.

3
Zásah č.4, 20:33

Téměř bezprostředně po návratu z předchozího zásahu byl operačním střediskem vyhlášen pro naši jednotku další poplach. Byli jsme vysláni k základní škole na ulici Štefánikova, kde hrozily pádem větrem uvolněné plechy na střeše budovy. Po příjezdu na místo a průzkumu byla vyžádána jednotka HZSP Tatra s výškovou technikou. Poté byly uvolněné části střešní konstrukce za použití automobilového žebříku zajištěny.

4

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice