Shrnutí za 3. čtvrtletí roku 2010

uvodVe třetím čtvrtletí zasahovala jednotka celkem u 40-ti událostí. Oproti předcházejícímu období, kdy hasiči nezasahovali u žádného požáru, si oheň vyžádal výjezd hasičů už 4. 7. 2010. U požáru statku v obci Sedlnice, kde byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, zasahovalo společně několik hodin celkem 7 jednotek. Při dalších dvou, byť rozsahem mnohem menších požárech v bytech kopřivnických domů byly v srpnu a září zraněny celkem tři osoby.

V měsíci červenci dalo o sobě opět vědět počasí. Silnější deště sice nezpůsobily povodně jako v druhém čtvrtletí tohoto roku, ale hasiči museli i tak několikrát zasahovat, zejména při odčerpávání vody ze zatopených prostor, ale taky například odstraňovat zlomený strom v místní části Lubina. V srpnu pak při silném větru likvidovala naše jednotka popadané stromy v parku na ulici Pionýrská.V Lubině zasahovala jednotka společně s kolegy z podniku Tatra taky při likvidaci asi 2 km dlouhé olejové skvrny. Původcem této havárie byl poškozený zemědělský stroj. Typickými zásahy pro letní měsíce bývá likvidace nebezpečného hmyzu. Kromě dalších technických zásahů si výjezd hasičů vyžádalo také několik dopravních nehod.

Skladba událostí podle typu v 1. až 3. čtvrtletí

g1

Srovnání počtu a skladby událostí za první 3 čtvrtletí v letech 2008 až 2010

2008: celkem 78

2009: celkem 179

2010: celkem 128

g2


Přehled všech zásahů v roce 2010

I během prázdninových měsíců probíhal výcvik jednotky. Hned v červenci byl naplánován výcvik na vodě se zaměřením na techniku ovládání plavidla a záchranu tonoucího. Mezi odbornou přípravu můžeme také zahrnout soutěž dobrovolných jednotek v záchranářských disciplínách Rally Albrechtice, které se jedno naše družstvo zúčastnilo již podruhé a podruhé se ji podařilo našim hasičům taky vyhrát.

Mimo to se naši hasiči zúčastnili oslav 125 let hasičů ve Veřovicích, kde předvedli dynamickou ukázku vyprošťování z havarovaného vozidla a na oslavách v Rybím společně s kolegy ze Štramberku ukázku zásahu při požáru budovy.


Shrnutí za 2. čtvrtletí 2010

Shrnutí za 1. čtvrtletí 2010

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice