Shrnutí za 4. čtvrtletí roku 2010

uvodV posledním čtvrtletí roku 2010 zasahovala naše jednotka celkem u 51 událostí. V porovnání s ostatními kvartály roku, byl enormní nárůst zejména u výjezdů k dopravním nehodám. Za poslední tři měsíce vyjeli hasiči téměř ke stejnému počtu dopravních nehod jako za první tři čtvrtletí roku 2010 dohromady. Ze statistického hlediska patří mezi nejnebezpečnější úseky silnice 1/58 mezi místními částmi Lubina a Vlčovice.Hasiči zasahovali rovněž u devíti požárů, z nichž byl specifický požár neobydleného zděného domku pod Bílou horou ve Štramberku. Společně s naší jednotkou zasahovali místní hasiči a jednotka HZS MSK z Nového Jičína. K požáru muselo být vytvořeno 400m dlouhé dopravní vedení. Velké štěstí měli obyvatelé domu na ulici I. Šustaly 29. 11. 2010 odpoledne. Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému podezření na únik plynu. Po příjezdu na místo a průzkumu se potvrdil únik plynu z puštěného nezapáleného hořáku plynové trouby…S přicházející zimou a sněhovými srážkami začali hasiči opět vyjíždět k odstraňování nebezpečných sněhových převisů a ledových rampouchů ze střech budov. Tady upozorňujeme, že je povinností majitele zabezpečit si řádně svoji nemovitost. Pokud to není v jeho možnostech, tak může využít nabídky mnoha firem, které se zabývají právě shazováním sněhu a ledu ze střech. Na webu Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje je v zimním období umístěn odkaz na otevřený seznam firem, které se těmito činnostmi zabývají. Hasiči vyjíždějí pouze k akutním případům, kdy hrozí bezprostřední nebezpečí, jako tomu bylo například letos před Vánocemi, kdy vlivem tání padaly mohutné bloky sněhu ze střechy zimního stadiónu na ulici Husovu téměř přímo pod kola projíždějících vozidel… V podobných případech neváhejte a stejně jako u jiných mimořádných událostí kde je potřeba zásahu hasičů, volejte tísňové telefonní číslo na hasiče – 150 nebo jednotné evropské číslo tísňového volání 112.


Od 7. 12. jsou všechny hovory na tísňovou linku 150 a 112 směrovány na „Integrované bezpečnostní centrum v Ostravě, kde operační důstojník nebo operátor linky 112 vyhodnotí zprávu a vyšle na místo jednotky. Během začátku roku 2011 přestěhuje do IBC své pracoviště rovněž operační středisko zdravotnické záchranné služby a Police ČR.


Skladba událostí v roce 2010

g1


Přehled všech zásahů v roce 2010


Srovnání počtu a skladby událostí v letech 2008 až 2010

2008: celkem 103

2009: celkem 233

2010: celkem 179

g2


Porovnáni skladby typů a počtu událostí v jednotlivých čtvrtletích roku 2010

g3Do programu výcviku jednotky byla zařazena nepřetržitá třídenní odborná příprava v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích. Samostatně pak ještě v říjnu proběhl výcvik pilařů.25. 10. 2010 nás ale bohužel všechny zastihla smutná zpráva. Naše řady navždy opustil náš dlouholetý velitel a kamarád, pan Antonín Hykel. Zemřel ve věku nedožitých 72 let. Poslední rozloučení se konalo v kostele ve Štramberku, kde mu po obřadu vzdala čest a doprovodila ho na poslední cestě celá jednotka.Shrnutí za 3. čtvrtletí 2010

Shrnutí za 2. čtvrtletí 2010

Shrnutí za 1. čtvrtletí 2010

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice