Slavnostní otevření hasičské zbrojnice

uvodÚterý 9. 10. 2012 se stalo jedním z dalších významných milníků hasičské jednotky a města Kopřivnice. Po rok trvající rekonstrukci byla slavnostně otevřena a předána k užívání nová hasičská zbrojnice, která vznikla na místě původní stavby z roku 1921.

 

 

 

Nová hasičská zbrojnice poskytne hasičům odpovídající zázemí jejich náročné práci. Moderní dvoupodlažní budova je rozčleněna na dvě části. V přízemí je veškeré zabezpečení pro výjezd. Garážová stání pro zásahovou techniku jsou vybavena odtahem spalin. Dále zde najdeme dílnu chemické a technické služby, dílnu strojní služby, sklady, šatny a sociální zařízení. Věž pro sušení hadic je vybavena elektrickým navíjecím zařízením.

01

Patro je uzpůsobeno pro odbornou přípravu jednotky, svou kancelář zde má velitel jednotky, je zde kuchyňka, klubovna mladých hasičů, posilovna (zatím nevybavená) a hlavní částí 2. NP je učebna pro cca 25 osob.

02

Program slavnostního otevření hasičské zbrojnice byl společným dílem jednotky SDH a města Kopřivnice. Ještě před přestřižením pásky pronesl pár slov starosta města Kopřivnice Ing. Josef Jalůvka, který krátce připoměl historii, která předcházela samotné rekonstrukci. Poté se ujal slova velitel jednotky Tomáš Melčák a nakonec promluvil zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Ing. Vladimír Vlček, který poté starostovi města předal symbolicky klíče od zásahové techniky, kterou HZS MSK zapůjčil jednotce SDH Kopřivnice k užívání (CAS 32 T 815 a AZ 30 Ifa). Na závěr byl oceněn dlouholetý člen jednotky a zároveň příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Jaroslav Novotný, který byl vyhodnocen v celorepublikové anketě v kategorii velitel roku 2011.

Věříme, že nová budova bude hasičům (a tímto i občanům) sloužit k maximální spokojenosti.


Fotogalerie z průběhu akce

Článek a video na serveru požáry.cz 

Průběžné fotografie z rekonstrukce na našem facebooku

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice