Soutěž Ženklava – 5.7.2008

uvodBez dvou dnů přesně po roce se v Ženklavě uskutečnila již tradiční netypická soutěž, na které jsme stejně jako v předešlých letech nemohli chybět.

Vedle klasických soutěží v požárním sportu mají své nezaměnitelné kouzlo právě takové soutěže, jako je např. právě ta Ženklavská. Soutěžní družstva mají předepsanou ústroj – a to zásahový nebo pracovní oděv, hasičská přilba, těžký hasičský opasek a zásahová obuv. Voda se saje z potoka za použití vývěvy. Vedení je tvořeno třemi hadicemi „B“, od rozdělovače jsou vedeny dva útočné proudy – jeden na terč a druhý sestřeluje postupně několik sudů. Po shození terče a sudů vystartuje velitel družstva od úrovně proudařů zpět směrem k cíli, kde zmáčkne stopky a změří tak družstvu jeho čas. Naše družstvo obsadilo stejně jako loni pěkné druhé místo. Vyhráli hasiči z Lubiny II – Větřkovic.

Fotografie ze soutěže

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice