Taktické cvičení

uvodNa sobotu 11. 8. 2012 bylo naplánováno taktické cvičení jednotek zřizovaných městem Kopřivnice. Námětem cvičení byl požár střechy průmyslového objektu v Lubině. V půdním prostoru se měla nacházet osoba….

Ve 13:00 byl pro jednotky SDH Kopřivnice a místních částí vyhlášen poplach. Po příjezdu na místo zásahu utvořili hasiči z jednotky Kopřivnice dvě průzkumné skupiny. Jedna provedla natažení útočného proudu do půdního prostoru, kde ve směru předpokládaného ohniska provedla průzkum bojem. Druhá skupina zajistila prohledání prostoru na opačné straně půdy. Během průzkumu byla nalezena pohřešovaná osoba. Hasiči nasadili postiženému evakuační dýchací přístroj a vynesli jej ze zasaženého prostoru, kde mu poskytli základní ošetření (v reálné situaci by v tuto chvíli následovalo předání záchranné službě). Po lokalizaci a likvidaci požáru zajistili hasiči nucené odvětrání celého prostoru pomocí přetlakové ventilace. K imitaci reálné situace (zejména zakouření uvnitř objektu) byl použit vyvíječ kouře, venku pak patřičný efekt zajistily dýmovnice.

201208120953_P1110830 (2)
Fotogalerie z taktického cvičení

Hasiči z jednotek místních částí (Lubina I, Lubina II, Vlčovice a Mniší) zajistili dálkovou dopravu vody z řeky Lubiny a hašení střešního pláště z vnější strany. Po ukončení cvičení se jednotky přesunuly na fotbalové hřiště v Lubině, kde hasiči z Lubiny I připravili v rámci oslav 60-ti let založení sboru zábavné odpoledne. Na místě byla k vidění hasičská technika a to nejen od jednotek zasahujících na cvičení, ale přijeli taky hasiči ze Štramberka a atraktivní byla i ukázka výškové techniky ze Školního a výcvikového zařízení HZS ČR střediska Frýdek Místek.