Taktické cvičení ČEPRO 2012

uvodVe středu 10. 10. 2012 na směně B proběhlo taktické cvičení v areálu skladů pohonných hmot podniku Čepro v Sedlnicích. Vzhledem k množství uskladněných hořlavých kapalin by si taková situace v reálu vyžádala vyhlášení zvláštního stupně poplachu. Takový byl i scénář taktického cvíčení.

Námětem cvičení byl požár jedné ze skladovacích nádrží s jeho následným rozšířením na blízký les. Úkolem hasičů bylo nejprve chlazením ochránit důležité technologie a objekty, zabránit rozšíření požáru v lese a po zajištění dostatečného množství sil a prostředků pomocí frontálního útoku likvidovat požár nádrže.

201210112157_clanek

Vedení zásahu bylo rozděleno do několika úseků, naše jednotka s CAS 24 T815 vykonávala činnost v bojovém úseku les, CAS 32 T815 byla jako záloha. Cvičení se zúčastnily jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Nový Jičín, Bílovec, Ostrava Zábřeh, Ostrava Fifejdy a chemické laboratoře Frenštát p. R., dále jednotka HZSP Čepro a.s., jednotka ZPSL letiště Leoše Janáčka, a dobrovolné jednotky Sedlnice, Příbor, Studénka, Bílovec, Štramberk, Kopřivnice, Starý Jičín, Petřvald, Libhošť, Závišice, Bartošovice, Příbor – Prchalov.


Video ze cvičení

Fotogalerie ze cvičení

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice