Taktické cvičení ČEPRO 2012

uvodVe středu 10. 10. 2012 na směně B proběhlo taktické cvičení v areálu skladů pohonných hmot podniku Čepro v Sedlnicích. Vzhledem k množství uskladněných hořlavých kapalin by si taková situace v reálu vyžádala vyhlášení zvláštního stupně poplachu. Takový byl i scénář taktického cvíčení.

Námětem cvičení byl požár jedné ze skladovacích nádrží s jeho následným rozšířením na blízký les. Úkolem hasičů bylo nejprve chlazením ochránit důležité technologie a objekty, zabránit rozšíření požáru v lese a po zajištění dostatečného množství sil a prostředků pomocí frontálního útoku likvidovat požár nádrže.

201210112157_clanek

Vedení zásahu bylo rozděleno do několika úseků, naše jednotka s CAS 24 T815 vykonávala činnost v bojovém úseku les, CAS 32 T815 byla jako záloha. Cvičení se zúčastnily jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Nový Jičín, Bílovec, Ostrava Zábřeh, Ostrava Fifejdy a chemické laboratoře Frenštát p. R., dále jednotka HZSP Čepro a.s., jednotka ZPSL letiště Leoše Janáčka, a dobrovolné jednotky Sedlnice, Příbor, Studénka, Bílovec, Štramberk, Kopřivnice, Starý Jičín, Petřvald, Libhošť, Závišice, Bartošovice, Příbor – Prchalov.


Video ze cvičení

Fotogalerie ze cvičení

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice