Taktické cvičení – domov pro seniory

uvodČtyři jednotky požární ochrany z územního odboru Nový Jičín (profesionální hasiči ze stanice Nový Jičín a spolu s ní tři dobrovolné jednotky z Frenštátu p. R., Trojanovic a Kopřivnice) zasahovaly na taktickém cvičení v domově pro seniory ve Frenštátu p. R.

Námětem cvičení byl únik plynu v kuchyni s následnou evakuací všech obyvatel. Domov pro seniory Hortenzie prošel nákladnou rekonstrukcí a cílem cvičení před jeho otevřením, které je plánováno na polovinu května, bylo mimo jiné ověření dojezdových časů jednotek a nácvik evakuace. Část budoucích obyvatel bude se sníženou schopností pohybu. Figuranty hasičům představovali studenti místního gymnázia a střední průmyslové školy. K evakuaci osob použili hasiči dostupné prostředky z výbavy zásahových vozidel, jako jsou páteřové desky, vakuové matrace nebo vyprošťovací plachty. V případě nutnosti vyvádění osob přes zakouřené prostředí jsou hasiči pro jejich ochranu vybaveni speciálními maskami a evekuačními dýchacími přístroji.Po ukončení a vyhodnocení cvičení byli hasiči seznámeni s dokumentací zdolávání požáru a s objektem samotným, včetně důkladné prohlídky všech prostor budovy. V případě požáru tohoto objektu se počítá s vyhlášením vyššího stupně poplachu a počet zasahujících hasičů by tak byl až dvojnásobný. Budova je po rekonstrukci vybavena mimo jiné elektrickou požární signalizací.


Info ke cvičení na webu HZS Moravskoslezského kraje

Domov pro seniory Hortenzie

Tísňová telefonní čísla
150 Hasiči
155 Záchranná služba
158 Policie ČR
112 Jednotné evropské číslo
tísňového volání
Výstrahy ČHMÚ

Směnový kalendář

Webkamera Kopřivnice